PRÁZDNINOVÉ BLOUDĚNÍ V KUKUŘICI

0

Více než 120 tisíc návštěvníků bloudilo v kukuřičných polích v minulém roce na osmi místech v celé České republice. To je jenom pro představu zhruba jako by se ztratili všichni obyvatelé Liberce. Nejvíce lidí přilákala bludiště v Brně, Hradci Králové a Rakovníku. I přes brzkou sklizeň nebývale zaujal labyrint v Sychrově. „Letos nás můžete navštívit na 12 různých místech. A návštěvníky čekají novinky, jako třeba zcela nová hra pro dospělé, která procvičí slovní zásobu,“ přibližuje Tereza Slavíčková ze společnosti Fit – Jump, která se zabývá zábavně vzdělávacími aktivitami pro děti a dospělé.

…ideální pro celé rodiny…

Bludiště v kukuřičných polích najdete v Kutné Hoře, Rakovníku, v Kyšicích u Plzně, v Líbeznici u Prahy, v Hradci Králové, v Brně, Olomouci, Opavě, Valticích, Jihlavě a v našem regionu na příjezdové komunikaci k sychrovskému zámku (souřadnice: 50.6250242N, 15.0960089E)

V každém kukuřičném bludišti se ukrývá 20 příšerek ve tvaru písmene. Cílem hry pro děti je všechny příšerky úspěšně najít a vytvořit z nich na základě prostých pravidel čtyři slova. Zde však cesta k odměně nekončí. Vzniklá slova jsou indiciemi k tajence, na kterou musí děti přijít. Jedině tak získají dárek v podobě magnetky některého z Kukuřičáků. „Abychom předešli nudě u dospělých blouditelů, dostali od nás vlastní úkol, který spočívá v nalezení celkem osmi cedulí s různými písmeny abecedy, z nichž vytvoří šest rozdílných slov. Procvičí si tedy slovní zásobu a kreativitu. Počet volných oken jim jasně napoví, o jak dlouhé slovo se jedná. Ani dospělé v případě úspěchu nemine drobná odměna,“ uvádí Slavíčková. Jak doplnila, pro soutěživé je tu také aplikace Kukuřičáci do mobilních telefonů: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.kukuricaci.

STRAŠIDELNÉ NOČNÍ BLOUDĚNÍ
„Letos již třetím rokem chystáme oblíbené noční bloudění! Užijí si nejen děti, ale i dospělí. Projít bludištěm jen za světla svítilny, to může být pro děti jeden z velkých prázdninových zážitků. Na Sychrově se noční bloudění uskuteční v sobotu 27. července. Začátek je ve 21.00 hodin,“ zve Tereza Slavíčková.

A jaký je vlastně osud kukuřice po sezoně? Posekané kukuřice se využijí buď jako siláž, nebo krmení pro hospodářská zvířata, zemědělcům tedy bludiště neuškodí a malí a velcí si užijí příjemnou zábavu při ztrácení se v uličkách.

Více na www.kukuricaci.cz.

Bludiště u sychrovského zámku

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.