Kraj podpoří hasiče a menší obce

0

Krajští radní doporučili v rámci Dotačního fondu Libereckého kraje poskytnout peníze na podporu hasičů, ozdravných pobytů pro hendikepované občany a na podporu regionálních výrobků a tradičních řemesel.
Částka 1,3 mil. Kč půjde z Dotačního fondu Libereckého kraje na organizování letních táborů a soustředění mladých hasičů, organizování hasičských soutěží dětí a mládeže, zkvalitnění podmínek celoroční činnosti mladých hasičů a organizování hasičských soutěží dospělých.
Kraj také podpoří preventivní a léčebné projekty v částce 775 tisíc Kč. Do oblasti zdravotnictví půjde zhruba milion korun na zajištění ozdravných a rekondičních pobytů pro zdravotně či tělesně postižené občany.
Rekordní částku za celou historii trvání projektu dostane Program obnovy venkova. Zde je připraveno pro žadatele 29,6 mil. Kč. „Program je pro obce velice důležitý, protože peníze z něj jdou na zajištění základní infrastruktury, venkovskou zástavbu či úpravu veřejných prostranství. Obce mají často velice malý rozpočet a díky tomuto programu se zvýší kvalita života obyvatel a peníze se dostanou i do té nejmenší vesnice v kraji,“ vysvětlil hejtman Martin Půta.
Kraj také podpoří částkou 1,8 mil. Kč regionální produkty, tradiční řemeslnou výrobu a osvětu a zvýšení informovanosti o významu a kvalitě místních potravin, výrobků a služeb. (TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.