KAPELA SNAP CALL ZAHRÁLA PRO ONDRU VAŠIČKU Z PŘÍŠOVIC

0

Dobrých zpráv není nikdy dost, a protože nekřičí tak hlasitě jako zlo, je potřeba jim pomoci, aby rozsvítily svět kolem nás. V předvečer Štědrého dne se kapela Snap Call rozhodla pomoci formou benefičního koncertu v kavárně KUS na turnovské Střelnici a výtěžek věnovat tam, kde ho bude velmi potřeba. Iniciativu maminek z turnovského skautského střediska Štika „Pro dobrou věc“ není třeba asi dlouze představovat. Již čtvrtým rokem pomáhají ve stánku na Vánočních řemeslnických trzích a utržené peníze věnují vždy konkrétnímu dítěti, které statečně bojuje s nějakým omezením. Letos se přihlásili právě kluci z kapely Snap Call, že by se rádi připojili a pomohli.

Ondrášek Vašička z Příšovic má kombinaci těžkých zdravotních poruch a jeho vývoj je závislý na kvalitní rehabilitační péči.

Ondrášek Vašička z Příšovic

Narodil se v roce 2013, a ačkoli do 30. týdne těhotenství nic nenasvědčovalo tomu, že by bylo něco špatně, realita byla bohužel nakonec jiná. Protože se k Ondrovým onemocněním přidalo mnoho dalších komplikací, má za sebou již několik operací a s tím spojených rehabilitačních pobytů. Přes nepřízeň osudu je Ondrášek velký bojovník a veselý kluk. Jeho terapie jsou ale finančně velmi nákladné a proto se kapela rozhodla mu pomoci a celý výtěžek z koncertu věnovat na speciální rehabilitační terapii, která je v plánu na příští jaro.

Akce začínala 23. prosince o osmé večer a každý, kdo do kavárny KUS přišel, dostal za svůj dobrovolný příspěvek doušek vánočního svařáku. Hudební produkci zahajovalo jičínské duo Tchei-chan, které pěkně rozproudilo návštěvníky a připravilo příjemnou atmosféru pro další okamžiky. Kapela Snap Call poté předvedla to nejlepší ze svého repertoáru a za podpory Marka Sýkory, který kapelu doprovází při akustickém aranžmá, ze sebe kluci vydali opravdu naprosto všechno.

Že byla atmosféra báječná snad ani není třeba psát. Před Vánoci se domů do Turnova sjíždí i lidé, kteří přes rok žijí ve všech koutech republiky, a proto šlo nejen o příjemný hudební ale i setkávací večer. Podpořit dobrou věc přišli všichni, kteří mohli, napříč generacemi i místy bydliště.

Příchozí ukázali, že pomáhat umí a během večera dali dohromady do kasičky s dobrovolným vstupným 13.289 korun. Ty poputují za malým Ondrou jako dárek pod stromeček. Kluci z kapely si uvědomují, že za celou jejich dosavadní kariéru pomáhalo jejich okolí hlavně jim, a tak to tento rok chtěli oplatit. Forma benefiční akce, která dá šanci někomu, kdo neměl takové štěstí, aby pobíhal po světě tak, jako oni, jim přišla tou nejlepší možnou variantou.

Je tedy vidět, že ani úspěch jim nezatemnil mysl a pořád jsou to kluci s velkým srdcem a touhou pomáhat ostatním. Nezbývá než kapele poděkovat a malému Ondrovi popřát mnoho štěstí v jeho cestě životem. Pokud jste na koncert nemohli dorazit a rádi byste se na tomto dobrém skutku podíleli, byl zřízen transparentní účet u MONETA Money Bank, kam můžete přispět jakoukoliv částkou. Číslo účtu je 111 771 1177/0600 a peníze budou použity stejně, jako výtěžek z koncertu.

Zuzana Kolářová, zuza.kolarova@gmail.com
foto Tomáš Novotný

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.