ŠETŘILOVSKO MÁ NOVÉHO NÁJEMCE, KTERÝ CHCE POKRAČOVAT V DOBRÉ TRADICI RESTAURACE

0

„Musím říct, že Šetřilovsko nám změnilo život. Když jsme zjistili, že je možnost pronájmu této restaurace, podřídili jsme tomu své dosavadní aktivity,“ uvádí sympatická Michaela Conková, která se stala rozhodnutím turnovských radních novým nájemcem oblíbené turnovské zahradní restaurace. Objekt patří městu. Vloni na podzim zastupitelé jednali o prodeji, nakonec ale rozhodli, že restauraci, úzce spojenou s historií města, nejenže neprodají, ale budou do ní investovat peníze na nutné opravy.

n201001251955_zap_24_010_setrilovskoNa restauraci navazuje budova ubytovny, která bude rozhodnutím zastupitelstva města letos zbourána, do oprav opěrných zdí a budov restaurace a přilehlé malé roubenky město investuje částku ve výši 1,2 milionu korun. Restaurace je od října prázdná, dosavadní nájemce Oldřich Tomášek odešel do hotelu Cleopatra, resp. nově Divizna v centru Turnova. Město v průběhu podzimu investovalo nižší částku ve výši zhruba 40 tisíc korun do opravy odsávání a výmalby kuchyně, další investice budou na novém provozovateli. Ten musí nově vybavit kuchyň a nakoupit vnitřní vybavení restaurace. Právě z důvodu nutných investic do vybavení byla uzavřena nájemní smlouva na pět let. O prozování restaurace měli na základě výzvy odboru správy majetku turnovské radnice zájem čtyři lidé, radní města na svém zasedání 17. prosince vybrali jako nejlepší nabídku tu, která přišla od Michaely Conkové z Kadeřavce.

„Určitou roli jistě hrála skutečnost, že jsme zaplatili nájem na rok dopředu, ale já jsem přesvědčena, že vedení města o rozhodnutí Šetřilovsko pronajmout právě nám přesvědčilo především nasazení, se kterým do toho jdeme. Já sama jsem pracovala v oblasti managementu větší společnosti v Liberci, moje maminka v oboru pracuje dlouhodobě, v poslední době provozovala vyhlášenou Starou hospodu v Doubici u Rumburku. Za její kuchyní se sjížděli hosté i z větší vzdálenosti,“ říká Michaela Conková.

 

Restaurace v nové podobě bude otevřena uprostřed února. „Na zahájení se velmi těším, sama hodně dám na první dojem, takže vše musí klapat. Naším přáním je, aby se k nám lidé rádi vraceli, aby restaurace pokračovala v dobrém jménu, které je zásluhou především bývalého nájemce. Už dnes se chodí ptát důchodci z penzionů, kdy otevřeme, těším se na jaro a léto, chceme rozšířit nabídku zahradní restaurace, aby tu bylo dobře rodinám s dětmi. Na Šetřilovsku bude zase hrát muzika. Byla bych ráda, kdyby sem lidé kromě tradičního jazzu chodili i na country a třeba i na folkové písničkáře,“ přibližuje nabídku restaurace Conková. Podle ní bude ale samozřejmě nejdůležitější kvalitní kuchyně, příjemný personál a příznivé ceny, tomu noví nájemci podřizují vše.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.