Hasiči pomáhají u řady nehod

0
S novou sněhovou pokrývkou přišly ráno v pondělí 4. února do Libereckého kraje komplikace na silnicích. Hasiči od rána pomáhají u řady nehod. V 5 hodin vyjížděli turnovští profesionálové k nákladnímu autu na boku v Mašově u odbočky na Kacanovy. Hasiči na pomoc přivolali jeřáb semilských kolegů a auto společně vytáhli. Sotva se jeřáb vrátil na základnu hasičů, byl potřebný u další události.
   V Semilech v ulici Bořkovské sjel řidič osobního vozu do řeky Olešky. Auto dokonce vzal proud a zhruba 50 metrů ho řeka unášela. Hasiči zasahovali v suchých neoprenových oblecích. Pomocí nastavovacích žebříku udělali jakousi lávku z otevřeného okýnka automobilu a muže v šoku, ale nezraněného vyprostili ven. Po vytažení automobilu z řeky semilští profesionálové přejížděli k další události, a to do Lomnice – Košova, kde nehoda nákladního auta uzavřela komunikaci.
 Zhruba 10 metrů od silnice a navíc ještě na střeše skončilo auto po nehodě na R35 za Hodkovicemi nad Mohelkou směrem na Turnov. I v tomto případě se neobešli hasiči bez jeřábu, tentokrát drážních hasičů. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů – z PS Liberec, dobrovolní hasiči z Hodkovic nad Mohelkou a HZSP SŽDC Liberec.
(Zdroj: TZ HZS LK)
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.