KŘESLO PRO HOSTA

0

V Domově důchodců Pohoda se již několik let, vždy pravidelně jednou za měsíc pořádá „Křeslo pro hosta“. Za účasti Evy Kordové z Městské knihovny Antonína Marka jsou zváni různí hosté. Výběr je zaměřen převážně na regionální osobnosti. Pořad je součástí projektu „Aktivně proti stáří“ a je finančně podpořen městským úřadem. Senioři navštěvující tuto akci využívají smysluplně volný čas, oživují své vzpomínky, dozvědí se a při promítání shlédnou mnoho nového. Pořad je velmi oblíben.

Připomeňme některá témata a osobnosti, které domov důchodců navštívily: Josef Dlask, sedlák a písmák – průvodní slovo Mgr. Alžběta Kulíšková, RNDr. Zdeněk Mrkáček – uvedení nové knihy Ptáci Českého ráje, Toulky Jizerkami – přednes a promítání fotograf Petr Najman, Madagaskar – promítání a přednes botanik Dr. V. Petříček,
Barvy života – beseda s  Ladislavem Kouckým, dlouholetým kastelánem hradu Valdštejn, Památné stromy na Turnovsku –  Ing. Miloslava Šípošová a Ing. Hana Malá, Moje hory, literární pořad k výročí spisovatele I. Olbrachta – průvodní slovo PhDr. Vladislav Hnízdo, citace textů Eva Kordová, autorský pořad Dagmar Jenšovské s uvedením knihy Pozor chalupa!

Uživatelé domova důchodců děkují touto cestou paní Evě Kordové za kvalitní kulturní pořad.

D. Hásková, sociální pracovnice
Zdravotně sociální služby Turnov
www.zsst.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.