Dobrovolní hasiči se i letos dočkají podpory

0

Liberecký kraj opět podpoří jednotky požární ochrany. Krajští radní rozhodli o poskytnutí dotace následovně. Peněz se dočká celkem 152 žadatelů, kterým kraj rozdělí přes 13 milionů korun. Finanční dotace podpoří i pořádání dětských táborů a sportovních akcí hasičů nebo projekty v oblasti prevence kriminality. „Chtěl bych poděkovat dobrovolným hasičům za jejich dlouhodobou práci, a to především za jejich nasazení během koronavirové pandemie. Za posledních deset let je kraj podpořil bezmála 169 miliony korun, ať už se jedná o dotace na vybavení, pořízení automobilů či výstavbu výjezdových stanic. Od roku 2017 funguje i program na podporu jednotek požární ochrany druhé stupně, které musí vyjíždět k zásahům do pěti minut. Už od roku 2016 pak přispíváme z vlastního rozpočtu na projekty z ministerského programu Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru, a to zejména na nákup dopravního automobilu či výstavbu požární zbrojnice,“ uvedl hejtman Martin Půta.
Na území Libereckého kraje působí celkem 227 jednotek požární ochrany, a to 217 dobrovolných a 10 profesionálních. Vedle toho v regionu dále funguje jedna profesionální jednotka podniku Správa železnic (Hasičská záchranná služba Správy železnic) v Liberci a dále šest podnikových jednotek dobrovolných hasičů.
Dobrovolní hasiči zasahovali v loňském roce u 5 059 případů, předloni vyjeli 4 482krát a v roce 2018 pomáhali při 4 370 zásazích.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.