Buďte obezřetní, tvrdý alkohol neznámého původu nepijte!

0

V Libereckém kraji zatím není evidován žádný případ otravy metylalkoholem, přesto by lidé měli být obezřetní. Situací v regionu se zabývali radní kraje, hejtman Eichler vydal výzvu, aby byli občané obezřetní. V době vydání tohoto příspěvku je v České republice již 18 mrtvých po požití závadného alkoholu. Vláda, policie, celní správa, hygienici, všichni jsou v akci, dle včerejšího nařízení je zakázáno prodávat rozlévaný alkohol je stáncích. Situace se ještě může zdramatizovat, někteří přeživší tvrdí, že alkohol pili i z kolkovaných lahví.
Podle deníku MDF nicméně panika dorazila i do Libereckého kraje. Lidé volají hlavně na záchranku, když se po požití alkoholu necítí dobře. Krajští hygienici provádějí mimořádné kontroly v prodejnách a v restauracích, v krajské nemocnici jsou prý připraveni na příjem pacientů s těžkou otravou metylalkoholem.
A jedna důležitá informace na závěr: Jestliže máte pochybnosti, můžete si dát v krajské nemocnici tvrdý alkohol otestovat. Analýza jednoho vzorku v Krajské nemocnici v Liberci ale přijde na 558 Kč!

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.