Víkendové pozvánky

0

V pátek koncert kapely Chinaski v zahradě sychrovského zámku (ZDE), koncerty před Střelnicí, na hradě Valdštejně připravili loučení s prázdninami (ZDE), na mnoha místech se konají Hradozámecké noci, v sobotu Na Lukách proběhnou Slavnosti turnovského piva, v neděli v Dolánkách Netopýří noc. A jsou tu ještě poslední akce Turnovského léta 2023…

Pátek 25. srpna
* ANIČKA A KUBA HORÁKOVI. Kuba Horák (Kluk z Husovky) a jeho dcera Anička představí písničky z nejnovějšího alba Pro nás – pro děti. Turnovské léto, koncert před Střelnicí od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.
* CHINASKI a host. V překrásném prostředí zámku Sychrov vystoupí kapela Chinaski, která zahraje to nejlepší ze svého repertoáru. Hity, které máte nejraději, i novinky z desky Frihet. Navíc pro vás kapela bude mít jedno „kapelní“ překvapení.

Sobota 26. srpna
* 2. ROČNÍK MEMORIÁLU MILOSLAVA HOLASE – závody ve sportovní kynologii se speciální disciplínou – překonání Jizery. Cvičiště ZKO Turnov, Na Lukách. Prezentace závodníků od 7.30, zahájení závodu v 8.30 hodin. Více informací na FB profilu „ZKO CVIČÁK TURNOV“. Přihlášky a e-mailu: zkoturnov@seznam.cz.
* MEMORIÁL VLADIMÍRA KUBÁTA, IV. ročník hasičské soutěže na louce u hasičárny v Křečovicích u Rovenska pod Troskami. Začátek v 9.00 hodin. Srdečně zve Sbor dobrovolných hasičů Křečovice. Občerstvení i zábava zajištěny.
* FOTBAL / ČFL: FK Přepeře – Brozany (10.30), I. B třída: Přepeře B – Harrachov (14.00!) hř. Doubrava, Rovensko – Nové Město p. S. (17.00), Semilsko-OP: Mírová – Martinice, Tatobity – Stružinec/Lomnice B (17.00).
* 4. ROČNÍK SLAVNOSTI TURNOVSKÉHO PIVA. Areál Měšťanského pivovaru Na Lukách za autobusovým nádražím. Začátek ve 12.30 hodin. Zahrají kapely DREAM THERAPY, HITMAKERS, ROXOR, HALLODRN, RAIN, TRILOBIT ROCK a FÉNIX. Vstupné v předprodeji i na místě 150 Kč, děti do 12 let zdarma. Celkový počet vstupenek v prodeji je omezen kapacitou areálu. Předprodej vstupenek: Turnovská pivnice U Prince na náměstí, Turnovská pivnice Na Lukách, Trafika „U Vildy“ ve Skálově ulici. Více na www.pivovarturnov.cz,
facebook.com/pivovarturnov.
* KONCERT KVARTETA UČITELŮ ZUŠ TURNOV. V rámci XXIII. ročníku Letních koncertů vážné hudby pořádá Spolek rodáků a přátel Turnova od 16.30 hodin v Husově sboru Církve československé husitské koncert Kvarteta učitelů ZUŠ Turnov pod vedením Bohuslava Lédla. Jednotné vstupné je 100 Kč.
* LINGERS.ON. Kapelu založila čtveřice studentů anglistiky na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem v roce 1993. V roce 2009 kapela mj. vydala album „Made in Mind“, které zaujalo silnými melodiemi, pestrostí aranžmá, stylů a zvuků. Turnovské léto, koncert před Střelnicí od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.
* HRADOZÁMECKÁ NOC NA HRADĚ TROSKY. Posedět budete moci u táboráku a užít si romantickou atmosféru večerního hradu při západu slunce. K poslechu (a možná i tanci) zahraje country kapela Nabitý baterky. Nebude chybět ani vyprávění pověstí o hradu Trosky a komentovaná prohlídka hradu pro zájemce. Hrad Trosky od 19.00 do 23.00 hodin.
* STÁTNÍ ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC: Hradozámecká noc – noční kostýmované prohlídky Pohřeb starého pána. Více na www.zamek-hrubyrohozec.cz.

Neděle 27. srpna
* NETOPÝŘÍ NOC v Domě přírody Českého ráje v Dolánkách u Turnova od 18.00 do 22.00 hodin. Na programu jsou hravá stanoviště z netopýřího kalendáře, promítání pohádky Tajemství netopýří jeskyně, komentované pozorování netopýrů, ukázka hendikepovaných netopýrů a zábavné hry s Eurocentrem Liberec. Spolupořadateli akce jsou Česká společnost pro ochranu netopýrů a Eurocentrum Liberec. Více na www.dumprirody.cz/ceskyraj.

KULTURA, KINO A VÝSTAVY, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.