SPORTMIX: FLORBAL, FOTBAL, NOHEJBAL A ŽENSKÁ KOPANÁ

0

Ze tří florbalových celků v jejich nové podobě a z pěti mistrovských zápasů vyhrály o víkendu jediný pouze juniorky. Promoklá RTW Aréna v Přepeřích zažila pohárovou bitvu, kterou mohl po svém úniku rozhodnout domácí Majer, se štěstí nakonec ve 108. minutě přiklonilo k druholigovému Táborsku, které tak jde v MOL Cupu dál. V Příšovicích se slaví čistý nohejbalový hattrick! Na opětném obhájení titulu mistrů Libereckého kraje se vedle hráčů podílejí také sponzoři, obecní úřad a další. Těsnou prohrou v Lečici u Prahy začal mistrovský podzim také pro fotbalistky TJ Čert Fénix.

* FLORBAL

Nepříliš úspěšný byl pro turnovské florbalisty vstup do sezony elitních týmů. Nový rok začali prohrou s plzeňskou Slávií. Dorostenci při své premiéře v 1. lize bohužel dvakrát prohráli. Juniorky v rámci spolupráce s FBC Liberec začaly sezonu prohrou i výhrou.

Národní liga, muži
TJ Turnov – FBŠ Slávia Fat Pipe Plzeň 4:7 (2:5, 1:1, 1:1). Branky a asistence: 1. Švitorka (Hejduk) 15. Plíšek (Novotný), 29. Šmída (Janoušek), 58. Hejduk (Reczai). Sestava: Suchomel (Pfeifer) – Plíšek, Dědek, Reczai, Janušek, Novotný – Maršík, Šmída, Hejduk, Švitorka, Pohl, Hlavnička.
V prvním kole aktuálního ročníku přivítali Turnovští na své palubovce nováčka z Plzně. Vstup do utkání byl skvělý. Turnovští se hned z první střely na branku ujali vedení. V dalším průběhu však udělali několik hloupých chyb při bránění a soupeř byl nemilosrdně efektivní. A byť svou první trefu v NL zaznamenal Plíšek, na přestávku se šlo do kabin za stavu 2:5! Turnovští se sice ve střední části hry zlepšili a začali hosty přehrávat, nicméně z několika z toho pramenících přesilovek vytěžili pouze jedinou branku, na níž však Plzeň reagovala stejně, takže z toho byla jen dílčí remíza. V posledním dějství měli hosté navrch a kontrolovali svůj náskok. Úspěšná závěrečná power Turnova už jenom kosmeticky upravila konečný výsledek.

Mládežnický florbal
V dorostenecké nejvyšší lize měl svou premiéru domácí Florbal T. K. S. Tým složený z hráčů Turnova, Koberov a Semil ani spojenými silami neuspěl proti Olympu Florbal, kterému podlehl 4:1, po třetinách 1:1, 2:0 a 1:0. I přes dobré výkony se výsledkově nedařilo ani v druhém utkání, v němž si výhru 4:6 po třetinách 3:3, 0:2 a 1:1 odvezl FBC Skuteč.
Půl na půl to měly jen juniorky, které v rámci spolupráce s FBC Liberec vstoupily do mistrovské sezony jednou výhrou a jednou prohrou. Po rozdrcení Královských Vinohradů 11:2 následovala porážka od Black Angels 6:4.
František Záleský, zaleskyfrantisek@seznam.cz

* FOTBAL

MOL CUP 2022

Po delší odmlce bylo na pořadu 2. kolo českého poháru. Po prohře Turnova s týmem Velvar, který ve středu vyřadil prvoligové Pardubice, mělo Turnovsko v soutěži už jen jednoho zástupce. Třetiligové Přepeře hostily druholigové Táborsko.

FK Přepeře – FC Silon Táborsko 0:1 (0:0) v prodloužení. Rozhodčí Šulcová, ŽK 3:1, diváků 150. Sestava: Truksa – Janošík (90. + 15 Habr), Tvaroha, Nesvadba (46. Bulíř), Šulc – Martan, Gebert, Pavlata, Novák – Majer, Synek (63. Vyčítal).
V deštivé středě domácím štěstí z nebe rozhodně nepršelo. Hosty, kteří jsou hned v několika ohledech přece jenom o třídu výš, nedávno převzal renomovaný trenér Roman Nádvorník. To, že má k dispozici mnohem širší kádr, bylo zjevné už od samého začátku. Z několika cizinců na sebe poutal pozornost především rychlonohý Sy Babacar, ale defenzíva Přepeř v čele s výborným Truksou pracovala zodpovědně a bez chyby. Hosté se snažili zápas co nejrychleji rozhodnout, ale i domácí se dostali do pasáží, v nichž dobrou kombinací soupeře přehrávali. Zesilující déšť postupně chladil iniciativu Táborska a čím dál častěji se do slibných situací dostávali domácí. Když už se v promočeném publiku rozjely debaty na téma prodloužení či penalty, za obranu hostů se dostal přepeřský Majer, ale místo rozhodnutí duelu ze souboje tváří v tvář vyšel vítězně gólman Zadražil. V pár případech se pak v závarech před brankou hostů dalo spekulovat o potrestání evidentního strkání stoperů Táborska pokutovém kopem, ale hlavní rozhodčí Lucie Šulcová to nejenže nechtěla vidět, ale ani o tom slyšet.
V rychle mizejícím světle se proto šlo do prodloužení a taktická bitva vrcholila. O všem rozhodla 18. minuta nastavení, v níž Truksa nohama likvidoval u přední tyče další střelecký pokus hostů, ale střídající Nešpor skákající balon přes něj poslal do sítě. Přes veškerou závěrečnou snahu už domácí celek alespoň na penaltový rozstřel nedosáhl. „Nepostup mě samozřejmě mrzí, protože kluci si po dnešním výkonu zasloužili jít dál. Táborsko chvílemi přehrávali, ale v koncovce vedle zkušeností chyběl našim mladíkům i kousek štěstí. Co mně však překvapilo ještě víc byl fakt, že jsme na tom byli po celou dobu mnohem líp také fyzicky,“ zamýšlel se prezident FKP Michal Kupka po utkání. Fotbalový život jde dál a do Přepeř tak místo té pražské v poháru, zavítá v rámci dalšího kola ČFL v sobotu Sparta Kolín.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

* NOHEJBAL

Krajská soutěž mužů
V posledním kole odjeli Příšovičtí 9. září v uvolněné atmosféře a s chutí si zahrát, na venkovní zápas proti Koberovské sportovní, z. s. Již před utkáním se totiž mohli radovat z obhajoby titulu a získání zlatého hattricku.

Koberovská sportovní z.s. – TJ Sokol Příšovice 3:5
Utkání v Koberovech je jiné než kde jinde, protože to je jediný tým, který má místo obvyklé antuky umělý travnatý povrch. Hosté utkání zvládli i tak. Pouhé tři prohry zaznamenaly trojice Lekbys, Maňas M. a Macháček (0:2), pak dvojice Maňas M. a Stolín (0:2) a další dvojice Sisák a Maňas Jindra (0:2). „Tímto vítězstvím jsme jen potvrdili naše historicky nejlepší výsledky. S pokorou můžeme zmínit, že letošní sezona byla jedna z těch těžších. Naše pětiletka je neuvěřitelná historická bomba a musíme poděkovat všem, co za jejím zrodem stáli a na tomto úspěchu se podíleli,“ zaznělo z navýsost spokojeného týmu. Ten si velice cení skutečnosti, že za nimi stále stojí a podporují je sponzoři jako Pivovar Rohozec či Pivovar Svijany, ale zejména pak hlavně Obec Příšovice, Kovovýroba ZLS s. r.o., Final – obaly s. r. o., Mlýn Perner, Truhlářství Flanderka nebo reklama MH. „Za mediální podporu děkujeme zpravodajskému médiu Turnovsko v akci a poděkování patří také našim partnerkám a rodičům. V dnešní době totiž není vůbec jednoduché skloubit sportovní aktivity, práci a rodinu,“ nese se unissono z úst staronových šampionů.
Jan Košek, jankosek@email.cz

Nohejbal v Libereckém kraji (nohejballiberecko.cz):
2018 – titul mistrů 2. ligy ČR
2019 – titul mistrů 2. ligy ČR
2020 – titul mistrů Libereckého kraje
2021 – titul mistrů Libereckého kraje
2022 – titul mistrů Libereckého kraje = zlatý hattrick!

* ŽENSKÁ KOPANÁ

HC 2022 – 2023
Svoji podzimní premiéru už mají za sebou také vicemistryně z TJ Čert Fénix, které k ní odcestovaly do Velké Lečice za Prahou. Po „ospalém“ prvním poločase sice v tom druhém zabraly, ale vzhledem k neskutečné střelecké impotenci to nestačilo ani na bod.

Sokol Velká Lečice – TJ Čert Fénix 1:0 (1:0). Rozhodčí Domácí, ŽK 0:0, diváků 18. Sestava: Cenefelsová – V. Runčíková, Hroncová, Tvarohová, Bartošová – Žižková, Lednejová, Schmidtová – M. Runčíková, střídaly Fabianová, Pradella, Klabanová, Vrbová a Jeriová.
Hostující hráčky se na hřišti u lesa dlouho hledaly, ale ty domácí to naštěstí dlouho nedokázaly potrestat. Chléb se tak lámal až v závěru prvního poločasu, kdy byl proti Fénixu nařízen přísný trestný kop. Lečice se po zmatku ve vápně ujala po šťastném odrazu vedení a do kabin se jim proto šlo mnohem radostněji. Do druhého dějství vstoupily čertice s cílem zvrátit nepříznivý výsledek, ale z přemíry jejich snahy vzešla pouze dlouhá série nevyužitých šancí. „Za druhý poločas nemůžu holkám nic vytknout. Bojovaly a z jasné převahy si vytvářely spoustu příležitostí, ale ani ty nejvyloženější nedokázaly dostat do gólové tečky, takže jsme odtud bohužel nakonec odjeli s prázdnou,“ konstatoval diplomaticky kouč Jan Štol, který věří, že se jeho tým i přes nešťastné vykročení vrátí zpátky do hry o trůn.
To ovšem nebude tak snadné, protože hned v neděli čertice čeká hodně těžký soupeř – Krásná Hora, kde se našim reprezentantkám dosud nepodařilo uhrát ještě ani jediný bodík. Po týdenní pauze je navíc 2. října doma v Židněvsi čeká ve 14.00 hodin nedělní souboj s mistrovskými Panterkami z Čechtic.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.