ZMĚNY V PARKOVÁNÍ

0

Zastupitelé města schválili obecné zúžení rozsahu doby, kdy platí zpoplatněné parkování na celém území města Turnova. Od 1. června je vybírán poplatek na parkovištích od pondělí do pátku v rozmezí od 7.00 do 16.00 hodin a v sobotu od 8.00 do 11.00 hodin. „Čas placeného stání je stanoven na dobu s největším provozem ve městě tak, aby veřejné prostory ve frekventovaných částech nebyly využívány pro dlouhodobé parkování,“ uvedl starosta města Tomáš Hocke.

Od června bude zařazeno parkoviště U Raka do systému zpoplatněného parkování s cenou do jedné hodiny státní za 5 Kč, resp. 20 Kč za celý den. Stejný tarif byl také nově nastaven v ulicích Nádražní a Studentské. Zpoplatnění Nádražní ulice platí v úseku od Kudrnáčových hodin po prodejnu potravin Ve mlýně včetně vjezdu k terminálu u budovy Drahstavu. Zpoplatnění Nádražní ulice bude platné od fyzického umístění platebních automatů a s usazením příslušných dopravních značek. S předpokládaným zahájením výběru parkovného se počítá po dokončení revitalizace sídliště u nádraží.

Bezplatné parkování zůstává podél nádražní budovy a u terminálu, stejně jako v prostoru centrálního parkoviště Na Lukách a před Sportovním a rekreačním areálem v Maškově zahradě.

Zásadní změnou je také zlevnění parkovací karty z původních 12.000 Kč za rok na roční částku 3.000 Kč. Kromě změny ceny došlo také u parkovací karty k rozšíření její platnosti na tři vozidla. Čísla tří poznávacích značek budou uvedena na parkovací kartě, kterou vydává odbor dopravy Městského úřadu Turnov. Na kartu mají nárok občané s trvalým bydlištěm v Turnově, dále občané vlastnící zde nemovitost a také všechny podnikající subjekty se sídlem či provozovnou v Turnově. S výjimkou náměstí mohou majitelé platné parkovací karty parkovat na všech placených parkovištích v majetku města Turnova. Parkovací karta však nezaručuje přednostní právo na parkování.

Město Turnov se také připravuje na možnost placení parkování pomocí SMS zpráv. Tato forma placení bude možná až po uzavření smlouvy s vybraným dodavatelem. Časová poloha této možnosti bude zveřejněna s dostatečným předstihem.

A. Šupíková, tisková mluvčí města Turnova, a.supikova@mu.turnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.