ZASTUPITELÉ ZASEDALI V TOMTO VOLEBNÍM OBDOBÍ NAPOSLEDY

0

Asi nejzajímavější informací z posledního veřejného zasedání turnovských zastupitelů, které se v sále Střelnice uskutečnilo ve čtvrtek 15. září, je ta o cenách města. Zastupitelé rozhodli o udělení čestného občanství města Evě Kordové, kterou asi není třeba dlouze představovat. Snad jen připomenout, že mj. několik generací dětí jako knihovnice přivedla ke čtení knížek. Cenu obce získává spolek „Turnov pomáhá“, který funguje jako velký zprostředkovatel pomoci Ukrajině od konce letošního února. Ocenění bude předáno na slavnostním večeru 28. října.

Úvodem zasedání zastupitelé vyslechli výroční zprávu velitele městské jednotky hasičů za minulý rok. Jednotka má zhruba 130 výjezdů ročně, ústy jejího velitele Martina Bartoníčka se těší na výstavbu nového objektu na Vesecku, protože dosavadní sídlo na Daliměřicích není z mnoha důvodů vyhovující. Turnovští hasiči také zasahovali uprostřed léta u největšího plošného požáru v naší zemi ve Hřensku, kde byli nasazeni pět dnů, a k tomu museli ještě plnit povinnosti na mateřské základně, což bylo pro celkem 24 příslušníků jednotky poměrně složité. M. Bartoníček také poukázal na velmi nízkou výši odměny, které se poloprofesionálním hasičům dostává za jednotlivé výjezdy.

V majetkových otázkách zastupitelé souhlasili se směnami pozemků a rozhodli o prodeji 19 tisíc metrů čtverečních plochy na Vesecku. Pozemek vydražila společnost DEKINVEST za cenu 2.500 Kč za metr čtvereční, město tak získá zhruba 47,5 mil. Kč bez DPH. Na Vesecku by mělo vzniknout velké hobby centrum firmy DEK. Jak na zasedání zaznělo, navýšená cena pozemku byla akceptována na základě návrhu zastupitele za ODS Tomáše Špinky, což, jak doplnil starosta T. Hocke, bylo akceptováno zastupiteli napříč celým spektrem.

Zastupitelé odsouhlasili návrh rozpočtového opatření č. 5, které zabezpečuje chod úřadu až do ustavení nového zastupitelstva po volbách. Rozděleny byly dotace na obecně prospěšnou činnost a dotace ze sportovního fondu. Zastupitelé také po krátké diskuzi souhlasili se záměrem výstavby beach volejbalových kurtů v areálu sousedícím s atletickým stadionem. Zastupitelé také odsouhlasili dotaci, která umožní vznik tůně na Malém Rohozci v programu zadržování vody v přírodě.

Závěrem zasedání starosta T. Hocke přednesl krátkou zprávu „o stavu města“. V ní shrnul uplynulé funkční období, ve kterém město mj. čelilo bezprecedentní pandemii koronaviru i důsledkům války na Ukrajině. Závěrem starosta popřál všem zastupitelům napříč politickým spektrem, aby v nadcházejících komunálních volbách veskrze naráželi na pozitivně myslící Turnovany.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.