CÍTÍTE SE V TURNOVĚ BEZPEČNĚ? HLASUJTE V ANKETĚ!

0

Evropa čelí hrozbám teroristických útoků. Po týdnech relativního klidu tu máme bezprecedentní útok na vánoční trh v Berlíně. Česká republika zatím z mnoha důvodů (málo početná muslimská komunita, nezájem imigrantů o azyl…) zůstává stranou. Zatím. Cítíte se zde bezpečně? A cítíte se bezpečně v Turnově? Městská policie Turnov – ve spolupráci se zdejším obvodním oddělením Policie České republiky – zahajuje v současnosti další etapu rozšíření městského kamerového dohlížecího systému. Ten je již řadu let nedílnou součástí souboru strategických prvků prevence kriminality města. Nové kamerové body vznikají díky dotačnímu programu prevence kriminality Ministerstva vnitra ČR. Umístění a provoz kamer se řídí přísnými pravidly omezenými zákonem a nový kamerový bod vždy přímo navazuje na stávající kamerový systém v souladu s koncepcí prevence kriminality města.

V Turnově je nyní celkem 14 pohyblivých bezpečnostních kamer a čtyři kamery stacionární. Najdete je v centru města, ale třeba i ve Skálově ulici u atletického stadionu, na Výšince a v Nádražní ulici. Poslední kamera byla instalována na podzim u haly TSC u nádraží. Podle policejních statistik patří Turnov v posledních letech v rámci republiky k bezpečným místům.

Občané Turnova, stejně jako i návštěvníci města, se mohou informovat o rozmístění kamer a možnostech poskytování informací ze záznamu kamerového systému přímo v sídle městské policie ve Skálově ulici čp. 466, nebo prostřednictvím dotazu na e-mailové adrese: pk.turnov@seznam.cz.

Pro potřeby města i projektu samotného je na několika místech v Turnově a na stránkách města umístěn dotazník pro občany. Cílem ankety je zjištění, jak bezpečně se lidé cítí i vzhledem ke kamerovému systému. Jeho vyplněním pomůžete získat zpětnou vazbu.
Anketu na stránkách města najdete ZDE.
(TvA s využitím TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.