SVATÝ MARTIN PŘIJEL DO ZÁKLADNÍ ŠKOLY V ALEŠOVĚ ULICI

0

Přes 500 lidí z Turnova a okolí se shromáždilo v pátek 11. Listopadu vpodvečer, aby přivítalo svatého Martina na bílém koni. „Naším cílem bylo potěšit všechny – od nejmladších po nejstarší,“ popsala hlavní organizátorka, učitelka Vendula Bičíková. „A to se povedlo – lampionový průvod, pěvecké vystoupení, představení všech postav od Martina do Vánoc, martinské rohlíčky, stánek s občerstvením…“ Celý podvečer byl zahalen tajemstvím, děti zvědavě čekaly, zda se Martin objeví, příchozí se těšili na pěvecké a flétničkové vystoupení sborečku v bílém. Všem se zatajil dech, když se Martin na koni vynořil ze tmy. Následovaly ho postavy od svaté Kateřiny po Josefa a Marii doprovázené povídáním o jejich životě.

201611131352_oso_128_016_martin

Ředitel školy Michal Loukota byl s akcí velmi spokojený: „Velmi oceňuji, kolik úsilí pedagogický sbor v Alešově ulici do akce vložil. Myslím si, že atmosféra byla neopakovatelná. A děkuji všem, kteří nás přišli podpořit a vítání svatého Martina se zúčastnili.“

201611131352_oso_129_016_martin

Poděkování patří také sponzorům této akce – panu Aleši Resslerovi, Pekárně Mikula, Lažanským moštům, vinárně pana Vybírala v Pacltově huti a Michaele Červinkové. Městu Turnov, resp. KCT děkujeme za poskytnutí aparatury a osvětlení.
Jana Pekařová, ZŠ Skálova Turnov, jana.pekarova@zsskalova.cz

(Další snímky z akce najdete na Facebooku TvA – ZDE)

201611131352_oso_130_016_martin

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.