ZASTUPITELÉ JEDNALI: VÁNOČNÍ TRHY ZATÍM DRŽÍME!

0

Necelou hodinu trvalo říjnové veřejné zasedání turnovských zastupitelů, které se uskutečnilo vpodvečer ve čtvrtek 22. října v sále Střelnice. Zařadilo se tak mezi nejkratší v historii. V úvodu zastupitelé převzali budoucí komunikace v bytové zóně Hruštice-Károvsko, prodloužili termín podání žádosti o územní rozhodnutí na bytové domy na Výšince a souhlasili s podáním žádosti o dotaci na nový chodník na Károvsku.

Zastupitelé posoudili střednědobý výhled rozpočtu města na roky 2022 až 2024, jak přiblížil starosta města T. Hocke, rozhodnutí o případné výstavbě divadla či knihovny, se z důvodu epidemie koronaviru pravděpodobně posune až na rok 2022. Zastupitel Lukáš Bělohradský zmínil, že město by si v budoucnu nemělo brát úvěry na investiční akce, raději šetřit, zejména hlídat mandatorní výdaje.

V příštím roce by měl vzniknout nový strategický plán města na dalších sedm let. Zastupitelé také souhlasili s vynaložením 2,2 mil. Kč na vestavbu šaten na zimním stadionu, které mají vzniknout v příštím roce.
Velmi sympaticky se k nové autobusové zastávce u supermarketu zachovala společnost Lidl ČR. Z celkových nákladů 1,8 mil. Kč zaplatí 1,4 mil. Kč!

V dalším bodě jednání zastupitelé souhlasili s navýšením počtu členů kontrolního výboru ze sedmi na devět. Novými členy výboru se stali Daniela Weissová za Piráty a Miloslav Šorejs za Nezávislý blok.

V samém závěru jednání potom starosta Tomáš Hocke informoval o fungování města v nouzovém stavu. Aktuálně je v Turnově přes 200 nakažených koronavirem, fungují mateřské školy, pro děti zaměstnanců v „první linii“ jsou vyčleněny MŠ Sluníčko u nádraží a ZŠ Skálova – odloučené pracoviště v Alešově ulici. Jak starosta doplnil, počítá předběžně s prodloužením nouzového stavu zhruba o měsíc.
Město již zrušilo oslavy svátku 28. října, ve sváteční den se od 17.00 hodin za přísných hygienických podmínek uskuteční pouze symbolické položení květin u pomníku v ulici 28. října. Plánované setkání s občany k regeneraci sídliště Přepeřská proběhne virtuálně na YouTube.

„Zatím po dohodě s muzeem držíme vánoční trhy, které patří nezaměnitelně ke konci každého roku v Turnově. Zatím jsme se domluvili, že trhy by probíhaly na obou stranách náměstí, aby byly větší rozestupy mezi lidmi. Byl bych moc rád, kdyby se trhy mohly v nějakém omezeném režimu konat, už třeba jako podpora drobných řemeslníků, kterým letos byla většina akcí zrušena. Jestli ale vánoční trhy v Turnově letos skutečně budou, to bohužel v tuto chvíli stoprocentně neumím říct,“ dodal starosta.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.