FAB-LAB: RÁJ PRO ZVÍDAVÉ DĚTI

0

V pátek 1. října byla v prostorách turnovského Střediska pro volný čas dětí a mládeže Žlutá ponorka v Husově ulici otevřena dílna pro zvídavé děti nazvaná FAB-LAB. „Dílna bude volně přístupná vždy od pondělí do středy v době od 14.00 do 16.00 hodin. Může sem přijít každý, kdo bude třeba chtít poradit, nebo si něco vytisknut na 3D tiskárně, případně bude mít nějaký vlastní projekt. Budou zde přítomni odborní lektoři, kteří rádi poradí. Děti, které zajímá technika a elektronika, se sem samozřejmě mohou podívat i jen tak a seznámit se s vybavením naší nové dílny,“ říká Tomáš Zakouřil, vedoucí Žluté ponorky. S dílnou FAB-LAB také úzce souvisí standardní kroužek s názvem Elektrolab, ten je ale beznadějně naplněný, o práci v tomto kroužku je ze strany dětí a rodičů velký zájem. Vznik dílny FAB-LAB podpořila Nadace Tesco, Žlutá ponorka čerpala i grant ministerstva školství určený pro nadanou mládež. Smyslem projektu je podpora technického vzdělávání.

„Vybavení je důležité, ale zásadní jsou lektoři, kteří u nás s dětmi pracují, těm patří velké poděkování. Umí děti správně nadchnout pro věc. Nedávno tu vyrobili model autíčka vytištěný na 3D tiskárně, postavili kompletní světelnou křižovatku nebo koleje i s vláčkem,“ doplňuje Tomáš Zakouřil. Podle starosty města Tomáše Hockeho, který se spolu s místostarostkou Petrou Houškovou otevření nové dílny zúčastnil, jsou právě takovéto technické dílny důležité pro naši budoucnost, aby se v naší zemi spíš věci vymýšlely, než abychom byli „montovnou“ střední Evropy.

Dílna byla otevřena symbolickým přestřižením drátků…

V rámci pátečního odpoledne ve Žluté ponorce proběhly i ukázky aktivit liberecké IQLANDIE

Starosta T. Hocke také poděkoval zaměstnancům Žluté ponorky T. Zakouřilovi, J. Kořínkovi a J. Kovářovi za aktivitu během letošního lockdownu, kdy jako dobrovolníci pomáhali na oddělení ARO turnovské nemocnice.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.