ZASTUPITELÉ JEDNALI 66 MINUT. O ZVÝŠENÍ DANĚ Z NEMOVITOSTI BUDOU HLASOVAT V SRPNU

0

Jedno z nejkratších veřejných zasedání z poslední doby mají za sebou turnovští zastupitelé. Ve čtvrtek 24. června v sále Střelnice jednali jen něco přes hodinu a nutno konstatovat, že po stažení bodu „navýšení daně z nemovitosti“, což vzbudí velký zájem veřejnosti v následujících týdnech (bod byl přesunut na srpnové zasedání), probíhalo jednání prakticky bez vzruchu a podle předem připraveného scénáře.

V úvodu zastupitelé schválili dohodu s firmou Juta, která chce ve svém areálu v příštích dvou letech postavit novou výrobní halu na výrobky z konopí. Při té příležitosti dojde na opravu Koškovy ulice, pravděpodobně od křižovatky s Palackého ulicí (od benzinky Robin oil) až k železničnímu podjezdu u hřiště s umělou trávou. Kromě opravy komunikace by zde měl být nově vymezen také prostor pro chodce. Na rekonstrukci ulice Juta městu přispěje částkou 900 tisíc Kč.
Rekonstrukcí projde také vodovod od Boží vody směrem na Šetřilovsko, jehož opravu zafinancuje firma Zikuda, která na místě bývalé vyhlášené restaurace vybuduje areál s penzionem a restaurací.
Zastupitelé schválili změnu územního plánu č. 3 – nejzajímavější informací, která v rámci projednávání zazněla, je, že společnost TOPTEC, která se zabývá špičkovými technologiemi budoucnosti, opustila záměr výstavby nového sídla na Malém Rohozci a nové zázemí vybuduje v areálu Dioptry, kde sídlí nyní.
Dále zastupitelé schválili závěrečný účet města za loňský rok, rozdělili dotace z rozpočtu města na volnočasové aktivity, sport a zahraniční spolupráci.

Doplnili také členy výborů. Po rezignaci zastupitele Lukáše Bělohradského (ODS), který odstoupil z funkce člena i předsedy kontrolního výboru především z důvodu neschválení plánu činnosti výboru na letošní rok, kdy se výbor pod jeho vedením měl blíže podívat na fungování městských organizací. A protože z řad opozice neměl nikdo zájem ve výboru zasednout a ani ho vést, tak zastupitelé doplnili jako člena výboru Ivana Dřevikovského (Piráti) a předsedkyní byla zvolena Daniela Weissová za Českou pirátskou stranu.
Ve výboru pro sport nahradila odstoupivšího Aleše Mikla Martina Marková, vedoucí radničního odboru školství a kultury.

Zajímavostí červnového zasedání byl příspěvek města Krajské nemocnici Liberec. Ten byl ve výši 3,4 mil. Kč schválen již v roce 2018. Poukázán byl na rozšíření oddělení ARO zdejší nemocnice ze šesti na devět lůžek. K tomu ale zatím nedošlo, stejně tak na stavbu urgentního příjmu nemocnice. Zastupitelé tak rozhodli, že zmíněná částka, která měla být vyčerpána již vloni, na účtu KNL zatím zůstane.
Zajímavostí na závěr je nový zřizovatel Domu přírody v Dolánkách, kterým je Středisko ekologické výchovy Libereckého kraje (Střevlík). Zastupitelé souhlasili s finanční podporou tohoto zařízení z rozpočtu města i po zbytek tzv. udržitelnosti projektu, což je ještě dva roky. Bývalá škola v Dolánkách byla na Dům přírody zrekonstruována za 34 mil. Kč z dotace EU.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.