ZAČAL NOVÝ ŠKOLNÍ ROK, NEJVÍCE DĚTÍ JE V ZŠ V ULICI 28. ŘÍJNA

0

Téměř 1600 žáků usedlo v pondělí 1. září do lavic čtyř turnovských základních škol. Mezi nimi i desítky prvnáčků. V ZŠ ve Skálově ulici, resp. v její odloučené budově v Alešově ulici, pro ně otevřeli tři první třídy, v ZŠ v ulici 28. října jsou dvě třídy a stejně tak je tomu v ZŠ v Žižkově ulici. Jedna třída je v Mašově. „Nadále pokračuje poměrně výrazný pokles počtu žáků v základních školách, to je ale celorepublikový problém,“ řekl René Brož, vedoucí odboru školství turnovské radnice.

Tento trend bude v Turnově podle něho ještě minimálně tři roky pokračovat, pak už vzrůstající porodnost z posledních let a stále se zvyšující počty malých dětí zastaví i pokles žáků v základních školách. „Co se týká mateřských škol, jejich kapacita je v Turnově zcela naplněna, všechny děti s trvalým bydlištěm ve městě ale byly přijaty. Neuspokojeno zůstalo celkem 41 žádostí o umístění dětí mimoturnovských. Ve školkách v okolních obcích je ale ještě asi 60 volných míst, tak mají kam jít,“ přiblížil Brož. Do budoucna turnovská radnice s rozšířením kapacit mateřských škol nepočítá, po roce 2012 spíš hrozí další výrazný úbytek dětí.

 

A novinky školního roku 2008/2009? Poprvé po roce 1989 se nejpočetnější školou stává ZŠ v ulici 28. října, kam bude chodit rovných 600 žáků. ZŠ ve Skálově ulici bude navštěvovat 586 žáků, do ZŠ v Žižkově ulici bude chodit 338 žáků a do Mašova 66. V letošním létě šlo jednoznačně nejvíce investičních prostředků do rekonstrukce ZŠ v ulici 28. října. Škola má nová okna, během podzimu bude nové i zateplení a fasáda.

 

Co se týká škol středních, ty spravuje Liberecký kraj. Nejočekávanější změnou je připravované splynutí Obchodní akademie a Hotelové školy a Integrované střední školy. Školy by měly splynout v jednu k 1. lednu 2009.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.