POZVÁNKA NA PARKOVOU SLAVNOST

0

Ve středu 15. července se od 15.00 hodin uskuteční v turnovském městském parku u letního kina „Parková slavnost“ spojená s otevřením užitkového vodovodu, který nově parkem jako vodní prvek prochází.

Voda sem byla svedena od stavby Alzheimer centra v ulici 5. května, kde bylo náhodně objeveno staré vodovodní potrubí, z něhož byla voda svedena do kanalizace. To je v dnešní době, kdy se hovoří o všemožných způsobech zadržování vody v krajině a o péči o vodní zdroje všeobecně, velká škoda.
Zastupitelé města proto rozhodli, aby za částku zhruba 1,5 mil. Kč byla tato voda poměrně technicky náročně svedena do parku u letního kina – využita byla rekonstrukce Komenského ulice.

Napříč parkem u letního kina je dnes prohloubena strouha, do budoucna by tu mělo vzniknout jezírko a případně další vodní prvky, které park zatraktivní a zpříjemní zejména v horkých letních dnech.

Nejdříve tady vznikne akumulační nádrž a instalovány zde budou automatické závlahy. Poté dojde na kultivaci strouhy – dá se předpokládat nějaká forma vydláždění, a až v poslední etapě vznikne v parku přírodní jezírko.

Strouha vedoucí napříč parkem u letního kina

Už dnes je to místo, které vyhledávají děti s rodiči

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.