ZMLÁCENÝ MANŽEL A ODEMČENÁ AUTA NA VÝŠINCE

0

U sedmi případů domácího násilí asistovali turnovští městští strážníci v průběhu března. Podle velitele Luboše Trucky šlo až na jeden případ o násilí muže na ženě, pouze jednou zmlátila manželka manžela! V březnu městská policie také nechala odtáhnout šest aut, která vadila jarnímu čištění ulic, celkem nasadila neukázněným řidičům 43 botiček.

Zajímavostí je chycení „černých“ lepičů plakátů při činu, když ti nejenže dostali 500 Kč blokové pokuty, ale všechny své plakáty za asistence policie museli po městě strhnout. Jako kuriozitu strážník Trucka nabízí informaci, že během jediné noční kontroly zaparkovaných vozidel na sídlišti Výšinka strážníci objevili osm (!) neuzamčených aut! Ještě v noci byli kontaktováni jejich majitelé. Nenabízeli svůj majetek zlodějům opravdu příliš lacino?

Ve služebně městské policie platí od počátku dubna nový režim, pro veřejnost je tu k dispozici přijímací místnost, kde budou vyřizovány přestupky a stížnosti (nebude se už tak dít nedůstojně na chodbě), pro vozíčkáře slouží venkovní zvonek, protože vstup pro ně dovnitř vzhledem k technickým obtížím možný nebude. Na strážnici také funguje pult centrální ochrany městských objektů, do kterého je napojeno také celkem osm kamer bezpečnostního systému na různých místech ve městě (systém přišel celkem na 3,6 milionu Kč). K nim možná letos přibudou ještě poslední dvě.

Pracovnice sociálního odboru radnice dostaly k dispozici malou klíčenku, která funguje jako alarm. „Je to bohužel nutné opatření, pracovnice tohoto odboru přicházejí do styku se žadateli o sociální dávky. A nyní došlo k jejich snížení a ony jsou vystaveny výhružkám a nadávkám od některých arogantních lidí. V případě, že se budou cítit ohroženy, stisknou klíčenku a na pultu centrální ochrany naší služebny se spustí alarm. A protože sídlo sociálního odboru je od strážnice jen pár desítek metrů, budou strážníci na místě za pár minut,“ vysvětlil Trucka.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.