ZŠ SKÁLOVA ZÍSKALA POHYBEM 300 000 KČ!

0

Základní škola ve Skálově ulici v Turnově se aktivně zúčastnila projektu „Pomáhej pohybem“ společnosti ČEZ. Společným sportováním získali žáci, zaměstnanci školy a další sportovci 300 tisíc Kč na zřízení bezbariérového přístupu do školy. „O grantu nadace ČEZ jsem se dozvěděl od paní místostarostky Petry Houškové, následně jsem zpracoval žádost a zajistil povinné přílohy,“ vysvětluje ředitel školy Michal Loukota cestu k získaným finančním prostředkům. Následovalo 14 dní pohybu. Ti, kteří měli zájem, si do svých mobilních telefonů stáhli aplikaci EPP Pomáhej pohybem, která funguje jako monitor sportovních výkonů.

Za každé sportování se účastníkům načítaly body, které mohli přiřadit i našemu projektu. „Náš cíl byl vysoký. Abychom získali potřebné peníze, museli jsme nasbírat 500 tisíc bodů. A to se podařilo!,“ dodává Michal Loukota. Záměr školy bude do konkrétní podoby proveden přes letní prázdniny, kdy ve spolupráci s městem Turnov bude ve škole vybudována plošina pro tělesně postižené žáky a zároveň se zakoupí schodolez.

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří se do akce zapojili, byli to nejenom lidé spojení s naší školou, ale také široká veřejnost. Díky nim bude od září naše budova bezbariérová,“ uvedl Michal Loukota.
Pomáhat svým pohybem můžete i nadále, získané body věnujte dalším projektům, jejichž seznam najdete na stránkách www.pomahejpohybem.cz.
Jana Pekařová, jana.pekarova9@gmail.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.