ZE SPORTU NA TURNOVSKU

0

O víkendu 3. a 4. května ve Hnanicích pod Troskami před zraky několika stovek diváků probíhal již desátý ročník jezdeckých závodů, které pořádá jezdecký klub Mira Hnanice. Závodilo se ve čtyřech kategoriích, parkur se jel také v pořadí jako sedmý ročník memoriálu MUDr. Jiřího Hassy a druhý ročník memoriálu zakladatelky závodů Ing. Milady Barešové, rodačky z Rovenska pod Troskami. Doprovodný program měli na starosti místní dobrovolní hasiči, na koních se skákalo také v maskách, a tak přes překážky letěl čert nebo princezna. Závod byl součástí oblastního přeboru Libereckého kraje.

FOTBAL: V neděli 4. května se na domácím hřišti představili fotbalisté divizního FK Pěnčín-Turnov. Hradec Králové B porazili 1:0, když kopali dvě penalty. Tu první kvalitní gólman Hradce nadvakrát zneškodnil. Turnov je v tabulce osmý, v neděli 11. května mužstvo zajíždí do Velimi.
O prvním květnovém víkendu se hrálo také další kolo krajského přeboru. Sedmihorky prohráli v Českém Dubu 5:1 a v tabulce jsou na desátém místě, I. A třídě dominují fotbalisté Turnova B. Naposledy vyhráli v Ruprechticích 0:2.

n200805051629_zap_213_08_basketBASKETBAL: Závěrem se ještě vracíme k úspěchu turnovských starších dorostenců, kteří úspěšně dohráli krajský přebor a po roce se opět stali přeborníky Východočeského kraje. Za poslední dva roky jen dvakrát prohráli. Ve finále play off nejprve vyhráli ve Skutči 86:75 a poté ji před stovkou diváků porazili i doma v hale TJ ve Skálově ulici 85:30.