ZAJÍMAVÁ INFORMACE ODJINUD: SEMILY VÝZNAMNĚ ŠETŘÍ NA ENERGIÍCH

0

Město Semily patří v rámci Libereckého kraje k průkopníkům v oblasti nákupu energií formou e-aukcí. Již koncem roku 2009 započalo realizovat první kroky, které vedly k  nákupu elektrické energie pro období od 1. 9. 2010 do 31. 12. 2011 právě touto formou. Elektrickou energii nakupuje nejen pro své objekty, ale i pro své příspěvkové organizace a společnost s majetkovou účasti města. Výsledky, kterých bylo dosaženo přes e-aukci, byly více než povzbudivé. Absolutní úspora ve výši přes 450 tis. Kč (pokles o 17,4%) oproti stávajícímu dodavateli, potvrdila správnost rozhodnutí o způsobu nákupu energie. Obdobným způsobem postupovalo město při nákupu zemního plynu.

Z podnětu starosty města Jana Farského si město v uplynulých dnech vyzkoušelo i nákup zemního plynu pro rok 2013 na komoditní burze. Výsledek předčil všechna očekávání. V maloodběru jsme snížili cenu pod magických 700 Kč/MWh a dosáhli tak absolutní úspory ve výši 460 tis. Kč (pokles o neuvěřitelných 15,3 %). Velice příznivou cenu jsme získali i pro středoodběr (pokles o 13,7 % oproti stávající ceně).

Za zmínku jistě stojí skutečnost, že nákup plynu byl realizován nejenom pro město Semily a jeho příspěvkové organizace, ale i pro obec Benešov u Semil a město Rokytnice nad Jizerou a jeho příspěvkové organizace.

Ing. Miloš Sladký, tajemník MěÚ, sladky@mu.semily.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.