AEROMISTR S HLAVOU NEUSTÁLE V OBLACÍCH

0

Mezi plejádou zajímavých lidí, o kterých jsme už v minulosti na TvA psali, nechybí ani mnohonásobný mistr České republiky v akrobatickém létání Michal Tvrzník (ZDE). V rozporu s nadneseným titulkem skromný letec z Turnova už nelétá pouze „okolo komína“ hoškovického letiště, ale zamířil do mnohem vyšší letové hladiny.

A protože je při sbírání svých úspěchů stále někde v „luftu“, položili jsme mu alespoň pár krátkých otázek na tělo, resp. leteckou uniformu:

* Jako profesionálnímu pilotovi vám zdraví určitě slouží, takže jak to vypadalo v loňském roce v závodním kokpitu?
Minulý rok jsem dál soutěžil v kategorii intermediate a vyhrál všechny závody, kterých jsem se zúčastnil. Absentoval jsem pouze na celkovém pátém, protože jsem zrovna v jeho termínu létal na jednom z četných leteckých dnů.

* To jsou docela velké sportovní úspěchy. Jaká ocenění tedy přibyla do vaší soukromé síně slávy?
Tři vítězství na mistrovství České republiky znamenají samozřejmě titul českého mistra. Všechny mé sportovní výsledky mně přinesly umístění na třetím místě při slavnostním vyhlášení „leteckého sportovce roku“ v kategorii letecká akrobacie, což si docela považuju.

* Sport je sport, ale co profesionální život?
Akrobacie je hodně náročný koníček a jsem strašně rád, že se mně podařilo složit pilotní zkoušky a svou zálibu spojit s povoláním. Momentálně jsem začal létat jako druhý pilot u tuzemského dopravce na Boeningu 737, takže se přitom snažím objevovat také krásy světa. Jeden den jsme v Paříži, druhý třeba v Lanzarote. Určitě se tedy nenudím (smích).

* Tak doufejme, že budete mít ještě trochu času na závodění, kde tak dobře reprezentujete Turnov. Jaké jsou plány?
V tuto chvíli se připravuju na sezonu, v níž chci změnit jak stávající kategorii na advanced, tak i letadlo. Mimo klasických soutěží plánuji také účast na červencovém mistrovství světa kategorie intermediate v Břeclavi.

* Budeme držet palce, a těšit se na dobré zprávy. Máte vůbec takhle „rozlítanej“ ještě čas sledovat, co se děje v srdci Českého ráje?
Samozřejmě, takhle z výšky to mám všechno jako na dlani… (smích)

Za čtenáře TvA život bez turbulencí přeje Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.