ZAČNE V LÉTĚ STAVBA HYPERNOVY NA KOŇSKÉM TRHU?

0

Podle vedoucí turnovského Stavebního úřadu Evy Zakouřilové to není vyloučeno. Úřad ale ještě investoru stavební povolení nevydal. Obchodní centrum na Koňském trhu v Turnově je kontroverzní stavbou, která byla jedním z důvodů, proč na podzim loňského roku nebyl schválen Regulační plán centra města. Mnozí poukazují především na nevyřešenou dopravní situaci, kdy příjezd na parkoviště před supermarketem (Hypernovou) s desítkami parkovacích míst bude možný pouze z kruhové křižovatky u bývalého pionýráku (zábavní centrum).

Záměr stavby „Hypernovy“ ale vloni pustili do dalšího projednávání radní města, když z platné stavební uzávěry udělili výjimku. Stavební řízení je nyní podle Zakouřilové přerušeno a bude pokračovat až po doplnění dalších podkladů. „Očekávám, že zhruba letos v létě by náš úřad mohl stavební povolení vydat. Jestli se také okamžitě začne stavět, to nezáleží na nás, ale na investoru stavby,“ vysvětlila Eva Zakouřilová. Zahájení stavby bezprostředně po vydání stavebního povolení se nicméně dá logicky předpokládat už třeba proto, kolik investora tento záměr již dosud stál (pozemky, několik úprav projektů vzešlých z jednání s radnicí ad.).

n200704201357_zap_70_07_lidlV této souvislosti dovolte malou odbočku. Hodně se toho v minulosti napsalo a namluvilo kolem stavby supermarketu LIDL, který stojí nadohled od Koňského trhu. Zejména, když došlo během výstavby k sesuvu stráně nad prodejnou a poškozena byla i komunikace pod sídlištěm Výšinka. Navíc se zjistilo, že stavebník provedl neschválené změny v projektu, které možná k sesuvu vedly. Přestože v supermarketu se již třetí rok prodává, dosud se tak dělo pouze na základě tzv. předběžného rozhodnutí. Turnovský stavební úřad argumentoval mj. tím, že nejdříve musí kraj schválit kruhový objezd u čerpací stanice kontakt, odkud auta vyjíždějí také na parkoviště u Lidlu. Dnes už je vše vyřešeno. „Kruhový objezd byl zkolaudován a náš úřad následně vydal kolaudační rozhodnutí i na stavbu Lidlu,“ uvedla Eva Zakouřilová. Za změny stavby před dokončením bez stavebního povolení podle ní Lidl nakonec dostal od turnovského úřadu pokutu, její výši však neuvedla (rozpětí je od 0 Kč do 1 milionu Kč). „Do kolaudačního rozhodnutí jsme si dali navíc podmínku, že budeme informováni o výsledcích pravidelných měření ve svahu. To poslední bylo v pořádku, přesto budeme celou lokalitu nad supermarketem i nadále sledovat,“ uzavřela Eva Zakouřilová.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.