NESLYŠÍM… NEVIDÍM… VNÍMÁM

0

Že se psaní bakalářské práce na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové může proměnit v zajímavou akci otevřenou veřejnosti? Počin Veroniky Tiché, studentky speciální pedagogiky, to dokazuje. Ve spolupráci se skautským střediskem Štika Turnov a TyfloCentrem Liberec pořádá akci věnovanou nahlédnutí do života zrakově a sluchově postiženým lidem. „Akci jsem pojala jako workshop, na kterém si návštěvníci mohou hodně věcí vyzkoušet prakticky – chůzi s bílou holí, psaní Braillova písma, odezírání, znakový jazyk a další,“ vysvětluje Veronika Tichá. Podle ní je cílem akce především rozbourat předsudky o osobách nevidomých a neslyšících, které žijí mezi námi: „Tito lidé jsou stejní jako my – jen některé věci dělají jinak.“

Akce proběhne v sobotu 21. ledna v prostorách turnovské základní školy v ulici 28. října v době od 13.00 do 17.00 hodin a je určená všem bez rozdílu věku (pro menší děti zde bude fungovat i dětský koutek). Na praktických stanovištích, na které zapůjčilo kompenzační pomůcky TyfloCentrum Liberec, budou návštěvníky provázet zdejší skauti. Zároveň také proběhnou dvě teoretické přednášky, a to přednáška pracovníka TyfloCentra o organizaci a možnostech, které centrum nabízí. Ve druhé přednášce Martin Novák, viceprezident České unie neslyšících, představí simultánní přepis mluvené řeči.

„Věřím, že účastníci budou odcházet plni dojmů, s jasnějšími pohledy na lidi se smyslovým postižením. A že se nebudou bát nabídnout pomoc těmto lidem a zbaví se předsudků, které stále společnost pronásledují. Pokud se tak stane, bude smysl této akce splněn,“ dodala Veronika Tichá.

Jana Pekařová, mediální zpravodajka střediska Štika Turnov
www.scouting.turnov.org

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.