ZIMA JAK MÁ BÝT

0

V posledních letech jsme si už tak nějak zvykli na mírný průběh zimy. Někdy obyvatelé rodinných domů v Turnově za celou zimu ani nemuseli vytahovat hrabla na sníh. A když sníh napadl, hned roztál. Vloni se ale zima vrátila a stejné je to letos. Sice je to zatím v rychlém střídání teplot, kdy se sníh mění v déšť, ale na nedostatek vláhy si stěžovat nemůžeme.

V sobotu 22. ledna zatím napadlo v Turnově nejvíc sněhu za celou zimu – během noci nějakých 10 centimetrů. To nadělalo vrásky nejvíce silničářům, ale třeba i ve zdejších technických službách. „Některé pluhy a multikáry s posypem vyjely již kolem půl třetí ráno, v pět ráno už jsme měli venku veškerou techniku. V průběhu dopoledne byly všechny silnice sjízdné a chodníky schůdné. Trochu nám pomohlo, že byla sobota, tak nebyl takový nápor v ranní špičce,“ shrnul Libor Preisler, jednatel Technických služeb Turnov.

V nadcházejícím týdnu má střídání teplot pokračovat, bude sněžit i pršet. Uvidíme, co nám přinese únor. Sluníčko je už ale silnější, dny jsou delší, jaro bude…

Snímky byly pořízeny v sobotu 22. ledna 2022 dopoledne

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.