VZDĚLÁVACÍ SEMINÁŘ NĚMECKÝCH A ČESKÝCH STUDENTŮ

0

Obchodní akademie a Hotelová škola Turnov je již několik let zapojena do česko-německého projektu „Tourismusqualität – Fachliche Spezializierung“  (odborná specializace v gastronomii), v rámci něhož organizuje Průmyslová a Obchodní komora Drážďany – pobočka Žitava každoroční vzdělávací semináře na nejrůznější témata pro německé a české žáky. Již osmá akce tohoto projektu s tématem „Evropa si užívá – chuť a servis“, byla zaměřena na nápoje a uskutečnila se ve dnech 4. – 5. března.

V úterý 4. března se 13 německých a 14 českých žáků zúčastnilo v hotelu Schlosshotel Althörnitz Bertsdorf přednášky o sommeliérství pod vedením lektorů Desireé Ohlmann z hotelové školy ve Štrasburku a absolventa této školy pana Martina Waurische. Den na to pokračoval program seminářem v Turnově na Obchodní akademii a Hotelové škole.

n200803052139_zap_108_08_oahsV dopoledních hodinách se účastníci dozvěděli z přednášky a prezentace informace o výrobě piva, pěstování a zpracování kávy a sortimentu italské likérky Franzini. V odpoledních hodinách proběhl praktický nácvik odborných dovedností. Pod vedením Arnošta Effenbergera z a.s. Plzeňský Prazdroj se němečtí a čeští žáci učili čepovat pivo, Tereza Novotná z firmy Franzini Czech s.r.o. a Radek Drašnar z OAHŠ Turnov předvedli přípravu aperitivního koktejlu u stolu hosta a Mirka Kostříková z OAHŠ Turnov dohlédla, zda se účastníci semináře naučili správně připravovat espresso, cappuccino a další druhy kávy.

Na závěr se uskutečnilo slavnostní předání certifikátů platných v celé Evropské unii, spojené s občerstvením v podobě koktejl party. V Turnově byli i vzácní hosté, přijeli mj. představitelé Průmyslové a obchodní komory Drážďany, Hospodářské komory Liberec, saský zemský rada pan Schwarzbach, přítomen byl také místostarosta Turnova Aleš Hozdecký.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.