VYUŽIJTE SVOZU ODPADU

0

Pro obyvatele Turnova, kteří nemají v docházkové vzdálenosti od svých domovů kontejnery na tříděný odpad, je zavedena nová služba. Papír, směsný plast a tetrapak lze uložit do speciálních pytlů a vždy jednou v měsíci umístit k popelnicím. Svoz probíhá vždy první středu v měsíci, nejbližší termín je tedy středa 6. srpna. Svoz probíhá od 6.00 hodin ráno.


Podle Zuzany Sedlákové z odboru životního prostředí turnovské radnice musí občané na směsný plast použít žlutý pytel, na papír modrý a na tetrapak červený. Pytle jsou k dispozici na odboru životního prostředí radnice v ulici A. Dvořáka v úředních dnech (Po a St 8 – 12 a 13 – 17 hodin v kanceláři číslo 113 nebo 110). Občané je pro všechny druhy tříděných odpadů získají zdarma (vždy 3 kusy od každého druhu). Pytle je třeba před umístěním před dům zavázat, aby se obsah nevysypal, a označit identifikačním štítkem. Tyto štítky dostane každý současně s pytli na třídění na městském úřadu.

Že tato služby funguje, o tom svědčí první sběr, který proběhl 2. července. Sebráno bylo celkem 500 kg odpadu – zhruba 400 kg papíru a 100 kg ostatních druhů (plast a tetrapack). „Z porovnání skutečnosti a odhadů, jak jsme je společně s technickými službami mapovali, se prvního sběru nezúčastnili všichni, kdo se do tohoto projektu zaregistrovali. Celkem bylo k datu prvního sběru zaregistrováno 137 domácností z Turnova a okrajových částí. Doufám, že postupně si lidé na první středu v měsíci zvyknou a tuto službu budou využívat. Je to další vstřícný krok k potřebné separaci komunálních odpadů,“ dodala Zuzana Sedláková.

Město Turnov tuto akci organizuje ve spolupráci se společností EKO-KOM, a.s. Ta poskytla barevné pytle a radnice od ní dostává také finanční prostředky podle množství vytříděných odpadů, které jsou investovány zpět do systému a do vzdělávacích programů.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.