NOVINKY JÍZDNÍCH ŘÁDŮ 2016 V LIBERECKÉM KRAJI

0

V neděli 13. prosince začal platit nový jízdní řád pro rok 2016. Rozsah vlakové dopravy, kterou Liberecký kraj objednal v novém jízdním řádu u Českých drah, se oproti současnému grafikonu zvýšil přibližně o 1,5 %. K nárůstu došlo změnou dopravního konceptu na trati Liberec – Harrachov, kde vlaky jezdí v pracovní dny ve špičce v třicetiminutových intervalech. Rovněž na trati Železný Brod – Tanvald se navýší počet spojů mezi stanicí Tanvald a zastávkou Plavy. V pracovní den pojede v Libereckém kraji 517 vlaků Českých drah (z toho 460 regionálních a 57 dálkových), o víkendu 438 vlaků (381 regionálních a 57 dálkových vlaků). Nový jízdní řád bude platit do 11. prosince 2016.

Vybrané změny v regionální dopravě ČD v Libereckém kraji, které se více dotýkají obyvatel Turnovska:

* Nový dopravní koncept na trati z Liberce do Harrachova a ze Smržovky do Josefova Dolu.
* Nové spojení z Liberce do Polské republiky – přímé spojení z Liberce do polské Szklarske Poręby Górne. Objednané jsou každý den tři páry vlaků, které budou v zimní i letní sezoně rozšířené o další spoje.
* Trať 030 Jaroměř – Liberec. Mezi Libercem a Turnovem bude o sobotách od konce dubna do konce září posílený vlak s odjezdem v 8.30 (Os 5405) o přímý vůz Liberec – Rovensko pod Troskami. Zpět bude posílen vlak Turnova s odjezdem v 16.40 o přímý vůz Jičín – Liberec.
* Trať 035 Železný Brod – Tanvald. Po rekonstrukci stanice Velké Hamry pojede pět vlaků z Plavů do Tanvaldu, z toho jsou tři s přímým pokračováním do Liberce.
* Trať 041 Turnov – Jičín – Hradec Králové hlavní nádraží. Mezi Turnovem a Rovenskem pod Troskami budou o sobotách od konce dubna do konce září posílené vlaky s odjezdy v 9.34, v 11.34, 13.34 a v 15.42 hodin. Zpět budou posílené vlaky s odjezdy z Rovenska pod Troskami v 10.01, 12.01, 14.01 a v 16.06 s přímým vozem Jičín – Liberec. 
* Trať 070 Praha – Mladá Boleslav hlavní nádraží – Turnov. Osobní vlak z  Turnova do Mladé Boleslavi s odjezdem ve 14.52 (Os 9571) jezdící v pracovní dny nepojede. Nově pojede i v pracovní dny osobní vlak s odjezdem v 15.22 (Os 9573).
(Zdroj: Radka Pistoriusová, tisková mluvčí ČD, press@cd.cz)

AUTOBUSOVÁ DOPRAVA
V autobusové dopravě na Turnovsku k zásadním změnám nedochází

NOVÁ PODOBA JÍZDNÍCH ŘÁDŮ
Od 13. prosince 2015 budou cestující na autobusových zastávkách postupně potkávat jízdní řády příměstské autobusové dopravy v nové podobě. Přínosem nové šablony jízdních řádů je oddělení spojů jedoucích v pracovní den od těch, které jedou o víkendu, dále se mohou se cestující pomocí QR kódu dostat na webové stránky tarifního počítadla (cena jízdenky). Další novinkou jsou šedě podbarvené liché řádky, které usnadní orientaci. Alespoň částečnou pomoc cizincům nabízí anglické znění základních textů (zatím bez poznámek pod jízdním řádem).

NOVÁ PODOBA TARIFNÍHO POČÍTADLA A MAPOVÉHO PORTÁLU IDOL
Od podzimu jsou vylepšeny některé funkce a informace webových stránek www.iidol.cz. Tarifní počítadlo na tomto webu, které umožňuje snadno zjistit ceny jízdenek IDOL, nově nabízí více informací a je upravena jeho grafická podoba. Nový je i mapový portál IDOL, kde se cestující dozvědí, do jaké zóny patří ta která stanice, či zastávka, které linky zastávkou projíždí, odkazem se dostanou do celostátního vyhledávače spojení IDOS, zobrazí si ceny do ostatních zón a mnoho dalšího.

OBJÍŽĎKOVÉ A VÝLUKOVÉ JÍZDNÍ ŘÁDY
V roce 2016 je očekáván počátek dlouhodobé uzavírky silnice I/14 mezi Libercem a Jabloncem n. Nis. z důvodu její rekonstrukce, která se dotkne jedné z nejvytíženějších autobusových linek v Libereckém kraji (č. 141 Liberec – Jablonec n. Nis.). Pokračovat by měly i opravy silnice ze Semil do Jilemnice (přes Háje n. Jiz.).
Nejvýznamnější stavební akcí na železnici bude modernizace uzlu Česká Lípa.
Jako již tradičně bude možné informace o aktuálních výlukách a souvisejících opatřeních ve veřejné dopravě najít na webu www.iidol.cz. Pro lepší přehlednost většího množství uzavírek připravuje společnost KORID LK úpravu webu.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.