BEZPRECEDENTNÍ BLAMÁŽ POLICIE, NEBO BEZPRECEDENTNÍ SELHÁNÍ POLITIKŮ?

0

O tom, že politici nejsou ti, kdo vládnou této zemi, ale že jimi jsou různí kmotři, lobbisté či zázračně zbohatnuvší polistopadoví oligarchové, to se tak nějak v Česku ví dávno. A nemusíme nahlížet ani do nejvyšších pater politiky, stačí se podívat do nedávné minulosti našeho kraje, že? Jenže to, co se děje od čtvrtka 13. června, kdy čtyři stovky policistů prohledávají úřad vlády a dalších institucí včetně sídel vlivných lobbistů, kteří se, jak se dalo očekávat, uklidili do ciziny, je naprosto bezprecedentní. Buď tu existuje prorostlá chobotnice organizovaného zločinu a špiček politiků, nebo jde o velkou blamáž ze strany policie v případě, že nebudou předloženy hodnověrné důkazy především proti premiéru Nečasovi.

Tak jako tak to bude – a už je! – grandiózní ostuda, buď zemi řídí mafie, nebo se překlápíme k policejnímu státu. Co je lepší? Předčasné volby, demise Nečasovy vlády, nebo roční „šlapání zelí“ a čekání na volby v řádném termínu? Faktem je, že občané ze současného vývoje už moc překvapeni být nemohou. Přestože tato vláda udělala v rámci konsolidace veřejných peněz i dobré kroky, byla také opakovaně ze strany veřejnosti upozorňována na slušně řečeno přehmaty. Reakce vládních politiků ale velmi často svědčila o naprostém odtržení od reálného života. A potom to podzimní čachrování s funkcemi. „Ty rezignuješ, tím podržíš vládu, a my ti za to seženeme prebendy za miliony“. Je to právě kauza tzv. rebelů v ODS a nejen jejich napojení na lobbisty, kteří mají doma kapesné v řádu stamilionů a kila zlata (dle všeho majetek daňových poplatníků – viz policejní vyšetřování) a také vlivná pravá ruka premiéra Petra Nečase Jana Nagyová, která podle předběžných informací nechávala sledovat konkrétní osoby vojenskými zpravodajci, kteří stojí u přeteklého poháru, který se vymstí především zbytku pravicově smýšlejících občanů.

Jen opravdu výjimečně na ryze regionálním serveru TvA otevíráme celostátní témata. Je to většinou vždy, kdy se události týkají i nás, na Turnovsku. A tyto události se nás sakra týkají. Dlouhodobě si již vrcholní politici ODS říkají o pořádnou voličskou facku, sveze se s lídry strany i místní sdružení v komunálních volbách na podzim 2014? Jaké dopady mohou mít předčasné volby či nestabilní a kmotry ovládaná česká politika na situaci v regionech, konkrétně u nás? Týkají se komunální politiky kauzy politiků v centru? Co myslíte?

Diskuze je otevřena…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.