VOLBY DO EVROPSKÉHO PARLAMENTU…

0

…se uskuteční v pátek 23. a v sobotu 24. května 2014. V pátek jsou volební místnosti otevřeny od 14.00 do 22.00 hodin, v sobotu od 8.00 do 14.00 hodin. Volební lístky mají občané dostat do svých domácností nejpozději tři dny přede dnem voleb, když se tak nestane, lze volební lístky získat přímo ve volebních místnostech. Podle vedoucího odboru správního turnovské radnice Zdeňka Hovorky se pro tyto volby v našem regionu nic nemění, všechny volební místnosti zůstávají na svých místech, voliči by tedy měli mít jasno, kam se vydat.

Ve volební místnosti bude jméno každého hlasujícího zkontrolováno ve voličských seznamech, do úřední obálky na vyhrazeném prostoru vloží volič jeden hlasovací lístek. Na něm může zakroužkováním pořadového čísla nejvýše u dvou kandidátů uvedených na témže hlasovacím lístku vyznačit, kterému z nich dává přednost. Jiné úpravy hlasovacího lístku nemají na jeho posuzování vliv. Hlasování je neplatné při vložení více hlasovacích lístků.

Z celkového počtu 751 europoslanců budou Češi volit 21 svých zástupců, kteří dostanou mandát na pět let. Oproti minulému volebnímu období budeme mít o jednoho europoslance méně, což souvisí s celkovým snížením počtu křesel v Evropském parlamentu ze současných 766. Strany a hnutí v těchto volbách podávají pouze jedinou kandidátní listinu, neboť celá republika je jedním volebním obvodem. Další informace najdete na www.volby2014.eu.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.