TURNOVSKÝ DRAHOKAM PATŘÍ K TOMU NEJLEPŠÍMU Z NABÍDKY PRO MALÉ DĚTI V REGIONU

0

Úctyhodných víc než osm stovek diváků na celkem sedmnácti představeních, to znamená velmi slušně zaplněné turnovské divadlo na každé vystoupení divadelníků-loutkářů. Ti o víkendu 16. a 17. března do Turnova přijeli na postupovou přehlídku Turnovský drahokam. „Letos se uskutečnil již 23. ročník. Ten první se konal v roce 1983, kdy bylo šest ročníků za sebou a v roce 1996 jsme přehlídku obnovili a táhneme ji nepřetržitě až dosud,“ uvedl za pořadatele hlavní dramaturg přehlídky Petr Záruba (loutkářský soubor Na Židli, Turnov).

„Jde o přehlídku postupovou na Loutkářskou Chrudim, ale podle ohlasů ze souborů je to u nás také o tom, že loutkáři chtějí přijet, podívat se, co dělají ostatní a hlavně popovídat, co je nového. Atmosféra v zákulisí přehlídky je mimořádná a já doufám, že se nám ji daří přenést i do hlediště. Těch osm stovek diváků mě letos opravdu příjemně potěšilo,“ dodal Záruba.

Je to už několikátá generace malých dětí, kterou Záruba a spol. oslovují. I letos se uskutečnily tradiční soutěže o nejpilnějšího diváka – vylosované dítě dostává velký dort, další maňáska kašpárka; soubor s nejvíce diváckými hlasy získá putovní cenu Turnovský drahokam.

n201303201849_vakci_53_013_drahokam

n201303201849_vakci_54_013_drahokam

n201303201849_vakci_55_013_drahokam

Odborná porota letos na Loutkářskou Chrudim přímo nominovala představení Červená karkulka domácího loutkářského souboru Na Židli, doporučení získaly soubory Bažantova loutkářská společnost z Poniklé za hru Zmatek nad zmatek a Vozichet z Jablonce nad Nisou za představením Loupežníci a zvířátka. Putovní cenu Turnovský drahokam za divácky nejúspěšnější představení získal soubor Na Židli.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.