ÚNOROVÝM POZVÁNKÁM VÉVODÍ MODRÝ KOCOUR

0

(aktualizovaná nabídka akcí)Je třináctka šťastná, nebo ne? Pro Modrého kocoura, divadelní přehlídku amatérských souborů, která vstupuje do tohoto „nešťastně šťastného“ ročníku, doufejme, že šťastná. Každoročně se v Turnově koncem února setkávají divadelní ochotníci z různých koutů České republiky, aby „bojovali“ o postup na národní přehlídky. Často jde o výjimečná divadelní představení, která by si zasloužila větší pozornost ze strany domácích diváků. Je škoda, že většinou tvoří diváckou kulisu hlavně kolegové z dalších souborů…Kromě Modrého kocoura je nabídka akcí uprostřed února na poměry bohatá, však se podívejte sami…

► Program městského kina v Turnově, Žižkově ulici:
* Pátek 8. a sobota 9. února od 20 hodin a neděle 10. února od 17.30 hodin – kino promítá novou českou komedii s Bolkem Polívkou SVATBA NA BITEVNÍM POLI.
* V neděli 10. února se od 14 hodin můžete příjít podívat na americkou animovanou pohádku PAST NA ŽRALOKA.
* Středa 13. února od 17 hodin – český film BESTIÁŘ s Karlem Rodenem v hlavní roli. Od 20 hodin kino promítá v „Projektu 100“ starší český film OBRAZY STARÉHO SVĚTA.
* Čtvrtek 14. – pátek 15. února od 20 hodin – film USA – AMERICKÝ GANGSTER.
* Pátek 15. – sobota 16. února od 17.30 hodin – americký muzikál ACROSS THE UNIVERSE.
* Sobota 16. února od 20 hodin a neděle 17. února od 17.30 hodin – kino promítá americké komediální drama P.S. MILUJI TĚ.
* Středa 20. února od 20 hodin – francouzské animované drama PERSEPOLIS. Autobiografický komiks francouzské režisérky původem z Iránu popisuje její krušné dětství a dospívání v dobách islámské revoluce a války s Irákem.
* Středa 20. února od 17.30 hodin a čtvrtek 21. února od 20 hodin – americký sci-fi horor VETŘELCI VS PREDÁTOR 2.
* Od pátku 22. do neděle 24. února KINO NEHRAJE – divadelní přehlídka Modrý kocour.
(
Průměrná cena za jeden lístek na filmové představení v turnovském Biu Ráj je 70 Kč.)

► Pátek 8. února
* Ve 14 hodin vychází masopustní průvod na Frýdštejně. Až do večera budou maškary chodit od domu k domu.
* Od 19.30 hodin je v turnovském městském divadle pořad z cyklu: Domácí scéna aneb máme na to. Vystoupí místní rocková skupina ZABEAT.
* Sbor dobrovolných hasičů v Mašově pořádá v pátek 8. února od 20 hodin v sále Sokolovny Hasičský ples. K tanci hrají Veselí pozůstalí. Předprodej vstupenek je denně od 18 do 20 hodin v restauraci Na návsi. Vstupné je 80 Kč. Tombola, hlavní cena značkový fotoaparát.

► Sobota 9. února
* M
asopust na Dlaskově statku začíná ve 14 hodin. V programu vystoupí členové budějovického divadla Kvelb na chůdách, zahraje kapela ZUŠ Turnov.
* Odpoledne také masopustní průvod projde Rovenskem pod Troskami.
* V 17 hodin začíná v konferenčním sále hotelu Karel IV. v Turnově promítání filmu Eleazar Kittel. Jedná se o postavu opředenou mnoha pověstmi. Lékař bez vzdělání? Léčitel s dobrou pověstí napříč Jizerskými horami? Ďáblův svěřenec? Sám čaroděj? Nebo snad je to pouhá legenda o člověku, který pomohl mnoha lidem nejenom kolem Šumburku (dnes Krásné), ale i v dalších horských místech? Na všechny otázky můžete najít odpověď v amatérském filmu Eleazar Kittel, který byl uveden v květnu 2007. Režie se chopil Lukáš Müller, natáčení se účastnili především nadšenci z Desné v Jizerských horách. Ti po třech letech přivedli na svět unikátní snímek, ve kterém nechybí napětí, efekty a také nádherné prostředí…

Turnovské skautské středisko Štika pozvalo na promítání pana režiséra, který film osobně uvede. Další informace naleznete na internetových stránkách www.kittel.cz.


► Úterý 12. února
* Od 8 hodin v úterý, středu a čtvrtek probíhají v turnovské městské knihovně hodiny informační výchovy pro žáky základních škol s názvem Vyznáte se v knihovně?
* Ve 14 hodin začíná v turnovské Žluté ponorce v Husově ulici výtvarná dílna pro děti – BATIKOVÁNÍ 100 x jinak.
* Od 16 hodin pořádá dětský karneval Centrum pro rodinu v Turnově Náruč, o.s. – Klub dvojčat. Koná se ve Žluté ponorce v Husově ulici. Přijít mohou i rodiče s jednotlivými dětmi, kontakt: Martina Melíšková, tel. 603 457 056.
* Od 18 hodin je v sále turnovské sokolovny ve Skálově ulici přednáška biotronika Tomáše Pfeiffera.

► Středa 13. února
* Od 19.30 hodin v turnovském městském divadle je v pořadí 540. koncert THV. Vystoupí Edita Keglerová (cembalo) a Julie Branná (barokní flétny) a kromě nich na jevišti uvidíte i tanečníky v dobových kostýmech. Pořad se jmenuje TANEČNÍ DOSTAVENÍČKO S MADAME POMPADOUR. Vstupné 100 Kč, na místě +20 Kč.

► Čtvrtek 14. února
* Od 19.30 hodin je v turnovském městském divadle představení VRAH ZVONÍ DVAKRÁT. Mj. hrají: Tomáš Krejčíř, Dana Homolová a Ivan Vyskočil/Václav Mareš. Zbylé vstupenky v předprodeji od 120 do 160 Kč, na místě +20 Kč.

► Pátek 15. února
* Tímto dnem končí splatnost místního poplatku z držení psa na území Turnova v roce 2008. Poplatek můžete zaplatit hotově v pokladně finančního odboru radnice v ulici A. Dvořáka (kancelář č. 209). Další možnosti platby viz tel. 481 366 209.

► Sobota 16. února
* Od 10 hodin je v turnovském městském divadle pohádka pro děti KOUZELNÉ KŘESADLO v podání pražského Divadla Pohádka. Vstupné děti 20 Kč, dospělí 30 Kč.
* Od 15 hodin se pod patronací Občanského sdružení Ochrana Klokočských skal koná v salonku restaurace U Studničků v Tatobitech setkání nestátních neziskových organizací širší spádové oblasti Českého ráje spojené s přednáškou RNDr. Tomáše Řídkošila: Geopark Český ráj – kraj ve kterém žijeme. Zároveň se účastníci dozví podrobnosti o výstavě Stavař a archeologie, která je věnována nalezištím v Příšovicích.
* Od 18 hodin uvede Spolek divadelních ochotníků z Rovenska pod Troskami v kulturním domě na Podháji

divadelní hru N. V. Gogola ŽENITBA.
* Od 18 hodin v sobotu a od 14 hodin v neděli 17. února se v sále hospody v Olešnici uskuteční další představení nedávno nastudované veselohry Úsměvy a kordy. Hrají členové místního ochotnického spolku Jirásek. Více na http://www.obcan.org/divadlo.
* Ve 20 hodin začíná v Rovensku pod Troskami Radniční ples.

► Pondělí 18. února
* Od 14 hodin je v klubovně penzionu v turnovské Žižkově ulici Křeslo pro hosta. Moderátorka Eva Kordová bude zpovídat turnovského duchovního ThMgr. Ondřeje Halamu.
* Od 19 hodin se v turnovském Biu Ráj uskuteční představení NĚMÝ BOBEŠ slavného Divadla Járy Cimrmana. Představení je vyprodáno.
* Od pondělí 18. do pátku 22. února pořádá v době od 10 do 15 hodin Týden otevřených dveří Ozdravovna v Radostíně u Sychrova. Budete si moci prohlédnout areál, který je zázemím pro výuku, ubytování, stravování a volný čas dětí, uvidíte novou sportovní halu a dozvíte se bližší informace o programech pro školy v přírodě. Kontakt: 485 146 057, 739 462 059, www.ozdravovnaradostin.cz.


► Úterý 19. února
* Od 18 hodin je v domě Na Sboře ve Skálově ulici v Turnově komponovaný večer s názvem „Samotářská dcera Boženy Němcové Theodora“. Literární pořad s uvedením nové regionální publikace ediční řady Jičínsko. Mluvené slovo autora prof. Vladimíra Úlehly bude doplněno dalšími hosty. Předneseny budou citace z korespondence Boženy Němcové a bude tu i hudební doprovod.

► Středa 20. února
* V 16 hodin začíná v turnovské městské knihovně pohádkový podvečer na téma „Pohádky o zvířátkách aneb kdo udělal mňau“. Hraje divadelní společnost Kordula, Pavlína Kordová a Pavel Zeidler.

► Čtvrtek 21. února
* Od 16.30 hodin je v galerii Muzea Českého ráje v Turnově beseda o knize s názvem JIŘÍ KOREC. Kniha je věnována životu a dílu akademického sochaře Jiřího Korce. Vystoupí JUDr. Ing. Květoslava Korcová, PhDr. Miroslav Kudrna, PhDr. Miroslava Hlaváčková, ak. mal. Jan Solovjev, Eva Kordová a PhDr. Vladimíra Jakouběová.
* Od 17.30 hodin pořádá Klub celiaků ve Sboru církve adventistů (Turnov, Nádražní 1130) podvečer na téma „Bezlepková výživa v praxi“. Hlavním tématem pro tento večer budou zeleninové saláty.
* Od 18 hodin je v sálku turnovské knihovny cestopisná přednáška slovem i obrazem MUDr. Miroslava Holuba na téma „Indočína“.

► Čtvrtek 21. – neděle 24. února
n200802072150_vakci_07_08_kocour* 13. ročník festivalu MODRÝ KOCOUR – Přehlídka amatérských divadelních souborů.
Program:
* Čtvrtek 21. února – od 19.30 hodin v turnovském divadle hra Naštěkaná (soubor Nakafráno Turnov), od 21 hod. v sále ZUŠ na náměstí hra Do žen a do pomerančů nevidíš (soubor Li-Di Liberec).
* Pátek 22. února – od 8.00 a 10.30 v turnovském kině hra Kocour v botách (soubor Ty-já-tr Praha), od 9.00 a 12.00 v divadle Konžert (Studio Gaga Brno), od 17.00 v kině hra Please, try again later libereckého souboru Atraktor. Od 18.30 hodin je v divadle představení Pokoje s tchýněmi (soubor Pibimpap-Rizoto Praha). Od 20.30 hodin v kině – Asteroid Bejček souboru Samohana Hradec Králové, den končí ve 22.30 hodin představením Slepice Rádobydivadla Klapý v městském divadle.
* Sobota 23. února – od 10.30 v divadle Limonádový Joe (Divadelní klub mladých Česká Lípa), od 13.00 v kině Pěnkava a loutna (Studio ŠD Sobotka), v 15 hodin začíná v divadle představení Misterium narodzenia (Walny teatr Warszava). Od 16.30       je v kině představení V zahradě jsou s láskou svou (Oldstars Praha), od 18.30 hodin v divadle vystoupí členové libereckého KÚD s hrou Haló?! Od 20.30 hodin je v kině představení Dekalog: Písně z prvního a dalšího smrživota (Dred Náchod). Ve 22.00 v divadle začíná hra Rek + lama a… (DS Odevšad) a den končí ve 23.00 v kině představením Ivan, Kamil a Dušan (soubor Antonín DS – Krvik Totr).
* Neděle 24. února – od 9.30 hodin v kině Já nikdy! (RS Liberec), od 10.30 v divadle Žezla (Kamdivadlo Č. Kamenice), ve 13.00 začíná v kině Krysař v Hameln (Stopa Liberec) a festival končí ve 14.00 v divadle hrou Ach ta něha našich žen (Luna Stochov).

Sobota 23. února
* Ve 13.30 hodin začíná velký dětský karneval v ZŠ v ulici 28. října v Turnově.
* Ve 20 hodin začíná v Sokolovně v Loučkách KLOKOČSKÝ BÁL, ve stejnou dobu začíná také PLES SELSKÉ JÍZDY v Sokolovně v Mašově.

Neděle 24. února
* TJ FC Dalmach Turnov zve na futsalový zápas divize „A“ ve sportovní hale v turnovské Skálově ul. s FC Mapa Česká Lípa. Začátek je v 18 hodin.

Úterý 26. února
* Od 19.30 hodin vystoupí v turnovském divadle PAVLÍNA JÍŠOVÁ A PŘÁTELÉ. Vstupenky v předprodeji za 130, 110 a 90 Kč, na místě +20 Kč.
* V 18 hodin začíná v sále SUPŠ v turnovské Skálově ulici vyhlášení nejlepšího sportovce Turnova za rok 2007. Vyhlášeni budou: nejlepší sportovec, nejlepší družstvo, sportovní naděje, trenér roku a sportovní akce roku. Bude proveden zápis do Zlaté knihy turnovského sportu.

PROBÍHAJÍCÍ VÝSTAVY
► V Muzeu Českého ráje v Turnově: stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Otevřeno denně mimo pondělí od 9 do 16 hodin s polední pauzou 12 -13 hodin. Až do 15. února je v galerii muzea výstava zhruba 70 historických kočárků „Hajej, nynej děťátko“. Ve výstavním kabinetu muzea je výstava Zkamenělá dřeva (do konce března).
► V Galerii Safír v turnovském muzeu je výstava podvodní fotografie „PAF Tachov“ (potrvá do 1. března). Výstava obsahuje soubor třiceti nejúspěšnějších fotografií z posledního ročníku evropského mezinárodního festivalu potápěčské fotografie a videa, který se již 29 let koná v západočeském městě Tachov.
► Ve výstavním prostoru Informačního střediska na turnovském náměstí je výstava členů Fotoklubu Safír Turnov – Lednové sporty, v pořadí druhá společná fotoakce (potrvá do 6. března).
► V Galerii Granát na náměstí Českého ráje v Turnově vystavuje člen fotokroužku Žluté ponorky Honza Erben (potrvá do 6. března), je ti i výstava akvarelů „Obrázky z domova“ Miroslava Ulmanna (potrvá do 29. února).
► Divadelní galerie turnovského městského divadla – výstava oceněných fotografií z čtenářské soutěže Hlasů a ohlasů Turnovska, výstava dalších fotografií je také k vidění v městském kině.
► V turnovské městské knihovně je až do konce února výstava nejlepších prací z fotografické a výtvarné soutěže Příroda na zemi a do 25. března výstava nejlepších dětských prací ze soutěže Stromy kolem nás.

OSTATNÍ
► Veřejnou sbírku „Podpořme svoji Střelnici“ vyhlásila kulturní komise Města Turnov. „Domníváme se, že nelze vždy jen říkat ať vše zařídí stát nebo město, někdy je také čas pro naši občanskou iniciativu,“ píše se mj. v prohlášení kulturní komise. Veřejná sbírka je určena na vnitřní vybavení nového kulturního domu.
Číslo účtu u Ge Money bank Turnov je 183674373/0600, peníze můžete složit prostým převodem nebo navštívit kancelář Kulturního centra Turnov v nové Střelnici a peníze věnovat v hotovosti. Jednou bude na Střelnici vystavena Kniha dárců. Bude tam i Vaše jméno?

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.