PEČOVATELSKÁ SLUŽBA ZDRAVOTNĚ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

0

Vedení ZSST informuje, že k 30. červnu ukončuje svou mnohaletou působnost vedoucí úseku pečovatelské služby Žižkova, paní Vladimíra Chuchlíková, která odchází do zaslouženého důchodu. Paní Chuchlíková v sociálních službách pracovala více jak 30 let. Za její záslužnou a obětavou práci jí patří velké poděkování a všichni zaměstnanci ZSST jí přejí, aby se jí v její další životní etapě dařilo.

I po odchodu paní vedoucí úseku Žižkova bude zachován rozsah péče pro stávající uživatele sociálních služeb, se kterými má naše organizace uzavřenou smlouvu o poskytování péče. A dále nabízíme služby i těm potřebným, kteří ještě žádnou sociální službu nečerpají, ačkoli by sami pomoc již potřebovali.
Vždy budeme pomáhat lidem v jejich domácím prostředí s péčí o sebe sama a o domácnost. Trváme na tom, aby především senioři dostávali šanci na kvalitní život v místě, které dobře znají a ve kterém se cítí bezpečně. Naším cílem je, aby se díky našim službám oddálila a/nebo úplně eliminovala doba odchodu do klasického pobytového zařízení, neboť jak se říká „doma je doma“.
Naše pečovatelská služba je určena osobám, které vyžadují pomoc někoho jiného. Jsme spolehlivým partnerem, který se postará o uživatele i jeho domácnost. Naši pomoc mohou využít i blízké pečující osoby, které péči o svého blízkého z jakýchkoli důvodů již nezvládají.
Zajišťujeme diskrétní přístup a trpělivost při práci s každým uživatelem. Díky svým zkušenostem mají pečovatelky pro každého vlídné slovo a pochopení.

Jak a s čím pečovatelky pomáhají?
Každý uživatel si vybírá na základě svých řešených potřeb úkony, se kterými chce pomáhat a které zvládne ještě sám. Nejčastěji poskytujeme pomoc s péčí o sebe sama (tj. s osobní hygienou, pohybem po bytě, s podáváním stravy, při ranním vstávání, s oblékáním a/nebo večer s uléháním na lůžko atd.). Dále pomáháme s pomocí při pohybu mimo domov (doprovázíme uživatele na procházky, k lékaři, na úřady atd.). Můžeme zabezpečit donášku jídla a pomáháme se servírováním jídla a při krmení – podáváním stravy. Obstaráváme běžné obchůzky a nákupy a asistujeme v domácnosti při praní, žehlení prádla a při běžném úklidu.

Kolik stojí úkony pečovatelské služby?
Výsledná cena je u každého uživatele velice individuální a odvíjí se od počtu provedených úkonů, na kterých se s uživatelem sociální služba domluví. Výraznou pomocí při úhradě pečovatelských služeb v domácím prostředí představuje příspěvek na péči, o který je možné žádat na pobočce Úřadu práce.

Naše pečovatelská služba je poskytována jak v klasickém terénu (tj. v bytech a domácnostech občanů, a to jak ve městě Turnov, tak v okolních obcích), tak i v domácnostech občanů v nájemních bytech v ulici Granátové (Výšinka) a objektech s byty zvláštního určení v ulici Žižkově.

Pečovatelskou službu můžete využít každý pracovní den 7.00–19.00 a v sobotu a neděli v čase 9.00–14.00 hod. Další potřebné informace najdete na internetových stránkách Zdravotně sociálních služeb Turnov www.zsst.cz.
Za ZSST Jana Maříková, ředitelka

Jak nás můžete kontaktovat?
* Vedoucí pečovatelské služby: Bc. Renata Poláková, Dis., tel.: 777 767 870, 481 322 814,
email: r.polakova@zsst.cz
* Pečovatelská služba úsek Výšinka: Jana Čejková, tel.: 777 767 875, 481 322 410,
email: j.cejkova@zsst.cz
* Pečovatelská služba úsek Žižkova: Bc. Renata Poláková, Dis. (od 1. 7. 2021), tel.: 777 767 870, 481 324 125, email: r.polakova@zsst.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.