VELETRH CESTOVNÍHO RUCHU EUROREGION TOUR 2013 V JABLONCI NAD NISOU ROZŠÍŘÍ NABÍDKU VÝLETŮ PRO DOMÁCÍ I PŘESPOLNÍ NÁVŠTĚVNÍKY

0

Již 13. ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu EUROREGION TOUR 2013 se tradičně uskuteční od 21. do 23. března 2013 v Eurocentru v Jablonci nad Nisou. Slavnostní zahájení za účasti Hany Maierové a primátora města Petra Beitla se koná ve čtvrtek 21. března v 10 hodin před Eurocentrem. VSTUP NA VELETRH JE ZDARMA! Motto veletrhu pro letošní rok zní PROMĚNY ČASU a skloubí v sobě zejména historické a technické památky. Záštitu nad veletrhem převzal Albrecht z Valdštejna, který na veletrh se svou družinou určitě dorazí.

„Náš největší regionální veletrh cestovního ruchu v České republice chápeme zejména jako významný příspěvek k rozvoji cestovního ruchu v našem a okolních krajích, a vlastně v celé České republice i na Slovensku. Návštěvníci získají informace o možnostech svých dovolených, ale i podněty k jednodenním či vícedenním výletům ve svém nejbližším i vzdálenějším okolí,“ vysvětlila náměstkyně hejtmana LK pro kulturu a cestovní ruch Hana Maierová. „Jde o to, že na jednom místě lze získat informace o místech, které jsou méně známé, ale přitom jsou na dosah ruky,“ dodala.

Podle ní v Libereckém kraji existují stále neobjevené nebo méně známé kulturní či přírodní zajímavosti.
„Vedle Českého ráje tu máme i další přírodní a kulturní památky a krásnou přírodu například na Českolipsku nebo Frýdlantsku. Třeba ve Velkém Valtínově existuje Muzeum hasičské techniky. Nebo kdy jste byli na zámku ve Frýdlantu? Krásná je procházka z hradu Lemberk kolem Zdislaviny studánky do Jablonného v Podještědí. Tam vystoupat na věž bývalého pivovaru a rozhlédnout se po kraji, nebo lze taky trasu obrátit. Mnohdy stojí za to znovu navštívit místa i méně atraktivní, skoro neznámá, i neobjevená, i ty se po letech mění a nabízejí mimořádné zážitky,“ jmenuje namátkou náměstkyně.

„Veletrh Euroregion Tour shrnuje nabídku turistických aktivit v Libereckém kraji i nabízí možnosti aktivního kulturního, sportovního i společenského vyžití rekreantů, turistů či jen náhodných návštěvníků nejen našeho regionu, ale i cestovatelů toužících najít skvělé turistické cíle svých výletu v Královéhradeckém, Ústeckém nebo Středočeském kraji, a třeba i Prešovském kraji,“ zdůraznila Hana Maierová.

Jablonecký Veletrh již tradičně přináší pestrou turistickou nabídku krajů, regionů, měst a obcí, cestovních a dopravních kanceláří, lázní a wellness, památek, center volnočasových aktivit a dalších subjektů z oblasti cestovního ruchu. Z vystavovatelů jmenujme např. Královéhradecký kraj, Centrálu cestovního ruchu Východní Moravy, památník Lidice, Zlatý pruh Polabí či německý region Neisseland nebo slovenský Prešovský samosprávný kraj.

„Těšit se můžete i na odborný doprovodný program, který bude v roce 2013 zaměřen na využití památek v cestovním ruchu, zážitkovou turistiku a technické památky. Víte, kde najdete technotrasu a co to vůbec je? Jak se stavěl Ještěd? Co je 13. komnata? Či co si představit pod pojmem Francouzský rok kultury? Přijďte na veletrh a dozvíte se více,“ zve vedoucí oddělení cestovního ruchu KÚ LK Eva Hornová.

Návštěvníky čeká bohatý kulturní program, odborné přednášky, ochutnávky, řemeslníci a prodejci regionálních produktů, zábava pro děti i dospělé, filmový festival, výstava papírových modelů z jediného muzea papírových modelů v Polici nad Metují, historických kostýmů a fotografií.

Lákadlem bude jistě koncert skupin Mňága&Žďorp a Vypsaná Fixa v rámci turné Tugedrtůr 2013, který se uskuteční v sobotu 23. března v Eurocentru v Jablonci nad Nisou. V rámci veletrhu soutěžíme i volné vstupenky na tento koncert, stačí, když na adresu eva.hornova@kraj-lbc.cz (nejlépe přes ÚSCHOVNU) zašlete černobílé či barevné fotografie hradních zřícenin, hradů a zámků (může být jak exteriér, tak interiér) v tiskové kvalitě. A právě autoři 5 nejlepších fotografií získají VOLNOU VSTUPENKU na zmíněný koncert a jejich fotografie budou v rámci veletrhu vystaveny. Uzávěrka příjmu fotografií je v neděli 17. března 2013.

Otevírací doba veletrhu je:
Čtvrtek: 10.00 – 18.00
Pátek:10.00 – 18.00
Sobota: 9.00 – 12.00

Kompletní informace o veletrhu najdete na webových stránkách veletrhu www.euroregiontour.cz.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.