VÁNOČNÍ NAKUPOVÁNÍ JE PŘEDE DVEŘMI, POZOR NA KAPESNÍ ZLODĚJE

0

Tento text obsahuje i videoJak se v rodinách pomalu připravujeme na nejkrásnější svátky roku, připravují se i v obchodech a své síly mobilizují také kapsáři. „Je to každým rokem stejné, vždy koncem roku a hlavně před Vánoci zaznamenáváme více kapesních krádeží než v jiném období. I do Turnova přijíždějí organizované skupinky lidí z různých koutů republiky. Jsou to většinou profesionálové, obejdou centrum města, vytipují si několik lidí, s nimi zajdou do obchodů a dotyčný zjistí, že mu chybí peněženka, až ve chvíli, kdy má platit,“ přibližuje Milan Drahoňovský, velitel turnovského policejního obvodního oddělení.

Ke kapesní krádeži došlo nedávno v turnovském obchodu s potravinami Domino v samém centru města. Bezpečnostním kamerám se podařilo zachytit skupinku čtyř kapsářů přímo při činu, okradená vůbec nic netušila. „Scénář je většinou podobný, jeden hlídá u vchodu, druhý cloní ostatní zákazníky, třetí prohlíží kabelku a potom občas ještě další osoba odvádí pozornost, komunikuje s prodavači a podobně,“ přibližuje Milan Drahoňovský. Podle něho by si lidé měli dávat větší pozor při vybírání zboží na neznámé lidi kolem sebe, otevřená kabelka na rameni, či rozepnutý batoh na zádech, to jakoby nenechavcům obsah přímo nabízeli! Na zaznamenané události je smutná i skutečnost, že pachatelé spravedlnosti stále unikají…

Podívejte se na video, ať třeba podobnou situaci v obchodě dokážete správně vyhodnotit (video je použito se svolením majitele obchodu a Policie ČR, na jeho zpracování jsme využili osvědčených profesionálních služeb http://www.videofiser.eu )

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.