VÁNOČNÍ A NOVOROČNÍ STŘÍPKY POLICIE, HASIČŮ A ZÁCHRANÁŘŮ

0

„Letošní vánoční, mezivánoční a silvestrovské dny z našeho pohledu hodnotíme jako velmi poklidné,“ uvedl velitel turnovského policejního oddělení Milan Drahoňovský. Podle něho zejména v období vánočních svátků policisté museli řešit neshody v rodinách, kde jsou rodiče rozvedeni a ne vždy se dokázali domluvit, kde budou děti trávit Vánoce. Na Turnovsku se neuskutečnil avizovaný nájezd kapsářů, policie eviduje pouze jediný případ. Tím, že se oslavy nového roku v Turnově přesunuly z půlnoci až na novoroční podvečer, ubyla také o nejbouřlivější noci v roce policii práce.

„Rekordních šest a půl týdne jsme měli také klid v evidenci odcizených vozidel. Až mezi svátky zmizely dvě Škody Fabie. Jedna ze sídliště u nádraží a druhá, zaparkovaná před rodinným domem v Pelešanech, což byla shodou okolností poslední trestní událost uplynulého roku,“ shrnul Drahoňovský. První trestní událostí je novoroční krádež nafty ze zaparkovaných vozidel v autobazaru v Sedmihorkách. „Máme také jednu perličku. Vyšetřovali jsme krádež Škody Felicie před rodinným domem v Ohrazenicích. Když policisté s majitelkou jeli domů na sídliště u nádraží, našli vůz zaparkovaný před domem. Žena zapomněla, že se ke známým do Ohrazenic dopravila jinak,“ přidal humornou příhodu Drahoňovský.

Podle velitele městské policie Luboše Trucky byl o silvestrovské noci ve městě poměrně klid, jen několik desítek lidí se sešlo o půlnoci na náměstí. Mladíci vystřelili několik světlic a petard a zase se všichni poměrně v klidu rozešli. Evidováno je pouze jedno narušení veřejného pořádku, od druhé hodiny ranní byl podle Trucky ve městě už klid.

K jednadvaceti událostem vyjížděli o silvestrovské noci hasiči v Libereckém kraji. Jak uvedla mluvčí Zdenka Štrauchová, nejčastěji šlo o požáry kontejnerů, dopravní nehody a technickou pomoc. Silvestr a ráno Nového roku si vyžádaly jeden lidský život při tragické dopravní nehodě, další dvě osoby byly zraněny. Přímé škody se vyšplhaly na 84 tisíc Kč. Na Turnovsku byl zaznamenán pouze popůlnoční silvestrovský výjezd k hořícím kontejnerům na jednom ze sídlišť. Poměrně napilno měli také záchranáři, ti podle mluvčí Lenky Markovičové zasahovali především v horských střediscích v kraji a prakticky všechny silvestrovské výjezdy se týkaly poranění od rachejtlí a petard.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.