V TURNOVSKÉ NEMPŘE SE BUDE PROPOUŠTĚT

0

Vedení Krajské nemocnice Liberec informovalo ve středu 30. října zaměstnance společnosti NEMPRA, kterou nyní liberecká nemocnice kupuje, o dalším vývoji společnosti a možnostech ukončení jejich pracovního poměru. Celkem se jedná o 14 zaměstnanců v trvalém pracovním poměru v provozu prádelny a sedm zaměstnanců ze stravovacího provozu. Dalším 16 lidem bude ukončena dohoda o pracovní činnosti. Zachovat jejich pracovní místa se nepodařilo ani přes intenzivní vyjednávání, která vedl management Krajské nemocnice Liberec celý říjen se skupinou zaměstnanců ze společnosti NEMPRA.

Ti si chtěli v první fázi pronajmout provoz prádelny a následně odkoupit zbytkovou část společnosti NEMPRA. „KNL tuto snahu maximálně podporovala tak, aby byla zachována pracovní místa pro zaměstnance prádelny, byla ochotna odprodat zařízení za zůstatkové ceny, nabízela dlouhodobé nájemné za standardní cenu, kterou mají ostatní subjekty v areálu Panochovy nemocnice Turnov. Jedinou podmínkou bylo, že energie bude prodávat za cenu skutečných nákladů,“ vysvětlil technický ředitel Krajské nemocnice Liberec Jan Rais. Od svého záměru ale na konci října zaměstnanci společnosti NEMPRA ustoupili, protože při propočtech zjistili, že provoz prádelny není rentabilní.

Vzhledem k tomu, že má liberecká nemocnice ve své prádelně dostatečnou kapacitu na praní prádla pro turnovskou nemocnici, nepotřebuje navyšovat počet pracovních míst. Přesto KNL zachová část pracovních míst ve společnosti NEMPRA, která jsou spojena se stravovacím provozem. „Jelikož se podařilo nasmlouvat nové vztahy v oblasti komerčního stravování, navýší se současná kapacita vaření o 50 procent, což vedlo ke snížení předpokládaného počtu propouštěných zaměstnanců z 15 na 7 lidí,“ vysvětlil technický ředitel liberecké nemocnice.

Zaměstnancům, kteří přijdou o práci, proto dnes vysvětlilo vedení Krajské nemocnice Liberec další postup i možnosti ukončení pracovního poměru a nabídlo jim nadstandardní dohodu, která jim zaručuje o jeden měsíc vyšší odstupné, než je zákonný nárok. „Zaměstnanci měli možnost se ptát na důvody ukončení činnosti i podmínky ukončení pracovního poměru. Jejich dotazy jsme zodpověděli a dali jim možnost se během následujících dnů kdykoli ještě zeptat na otázky, které je případně nenapadly. Do 15. listopadu se musejí rozhodnout, zda skončí dohodou nebo dostanou výpověď z organizačních důvodů,“ upřesnil podmínky technický ředitel Jan Rais.

Barbora Silná, tisková mluvčí KNL
barbora.silna@nemlib.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.