V POLOVINĚ KVĚTNA ODSTARTUJE OPRAVA SVAHU V ULICI NA KAMENCI V TURNOVĚ

0

Rekonstrukce krajské silnice III/28315 v Turnově, v ulici Na Kamenci, začne v polovině května. V rámci prací stavbaři odstraní havarijní stav nestabilního svahu v délce 224 metrů. „Stavební práce zahrnují zřízení záporové stěny se svodidlem a obnovu vrstvy vozovky v šířce 1 – 2,5 metru. Nutná rekonstrukce svahu, která se řeší již několik let, bude tak do podzimu dokončena,“ popisuje práce krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník. Vodohospodářské sdružení Turnov současně opraví na komunikaci vodovod.

Projektovou dokumentaci zpracovala společnost SVIPP, s.r.o. Stavbu za více než 8,8 mil. Kč na základě výběrového řízení provede společnost EUROVIA CS. Obnova by měla být dokončena v září letošního roku.

„Na části této komunikace byl dlouhou dobu omezen provoz kvůli nestabilitě svahu. Se znalostí této problematiky jsem se snažila, aby tak frekventovaná komunikace, jakou ulice Na Kamenci je, byla opravena. Velmi mne tedy informace o brzké opravě těší, stejně tak jako všechny, kteří zmíněnou ulici užívají,“ doplnila k chystané rekonstrukci statutární náměstkyně hejtmana LK Hana Maierová.

Liberecký kraj obdržel na letošní rok dotaci z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 187.440.000 Kč na financování výstavby, modernizace, oprav a údržby silnic II. a III. třídy ve vlastnictví Libereckého kraje.
Seznam všech akcí, které kraj bude realizovat na silniční síti silnic II. a III. třídy v letošním roce, včetně znázornění v mapě, je uveden na internetových stránkách kraje: http://doprava.kraj-lbc.cz/page254/plan-oprav-pozemnich-komunikaci-ve-vlastnictvi-kraje.

Markéta Dědková, oddělení tiskové a vnějších vztahů Krajského úřadu LK, marketa.dedkova@kraj-lbc.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.