V PARKU HROZÍ NEBEZPEČÍ

0

(aktualizováno) Celkem 17 litinových zhruba desetikilových roštů zmizelo přes noc z odvodňovacích kanálů v turnovském parku na Šetřilovsku. Pro chodce a hlavně pro malé a velké cyklisty tady hrozí velké nebezpečí. Stačí chvilka nepozornosti a může dojít k úrazu. Podle správce parku Břetislava Jansy pravidelně každý rok občas nějaký ten rošt zmizí, aby si ale zloději odnesli prakticky všechny, to se ještě nestalo.

n200704181200_zap_67_07_parkDá se předpokládat, kde rošty skončí – ve sběrnách druhotných odpadů. Proto také Jansa celou věc ohlásil na policii, která vše vyšetřila a policisté mají za úkol i kontaktovat sběrny v okolí. Jestli budou úspěšní nebo ne, o tom nemá smysl spekulovat. Jediným faktem je, že technické služby musí objednat rošty nové, a taky je zaplatit. Tedy stejně, jako tomu bylo i u minulých krádeží.

Aktualizace: Ještě ve dni vydání této zprávy přišla reakce od zástupce velitele turnovského obvodního oddělení Policie ČR kpt. Milana Drahoňovského. Citujeme:
„Policisté turnovského obvodního oddělení již osobu podezřelou z krádeže uvedených litinových krytů z parku zadrželi a v současnosti je umístěna v policejní cele. Bohužel krádeží barevných kovů stále přibývá. Dle mého názoru tomuto stavu nahrává velmi volná legislativa výkupu těchto materiálů, kdy neexistuje dostatečná kontrola výkupen živnostenskými úřady. Není uplatňováno prokázání původu vykupovaného materiálu a situace nahrává kriminálním pohnůtkám.“

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.