TURNOVŠTÍ HASIČI SE DOČKAJÍ NOVÉHO ZÁSAHOVÉHO VOZIDLA

0

Turnovští hasiči mají ve svém vozovém parku bezmála třicetiletý zásahový vůz Avia 30, který svým technickým stavem dlouhodobě neodpovídá potřebám hasičů a nesplňuje požadavky pro bezpečnou jízdu na komunikacích. Jeho udržení v provozuschopném stavu vyžaduje nemalé finanční prostředky a mnoho času a úsilí. Městu Turnov se v letošním roce podařilo zajistit spolufinancování na pořízení nového dopravního automobilu. Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR přispělo formou dotace pro jednotky dobrovolných hasičů částkou 450 tisíc korun.

Z Fondu požární ochrany Libereckého kraje se podařilo zajistit částku 300 tisíc korun a město Turnov, které nese největší finanční zátěž, investuje 1,65 mil. Kč. Celková cena vozu je 2,4 mil. Kč včetně DPH.

Tento nový vůz bude ve velké míře využíván zvláště na technické zásahy, úniky kapalin na komunikaci a při odstranění následků dopravních nehod. Vozidlo pomůže i při čerpání zatopených prostor v průběhu povodní nebo při likvidaci následků povětrnostních vlivů, práci na vodě a dalších zásazích. Pořízení nového vozu je dalším krokem zlepšení vybavenosti technickými prostředky pro velmi náročnou práci hasičů Turnov.

(Zdroj: TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.