LEPŠÍ PROHRÁL PŘED ZDÍ JMÉNEM BLAŽEK

0

LEDNÍ HOKEJ / Souboj druhého týmu s třetím v mistrovském žebříčku krajské ligy mužů přinesl jednoznačnou převahu Turnova, ale ve finále se radoval Frýdlant. Ten byl totiž úspěšnější jen v přesilovkách, když ke svému vítězství jich využil celou jednu čtvrtinu. Jako už mnohokrát dříve se prokletím červeno-bílo-černých hostů stal frýdlantský gólman Blažek.

* HC Frýdlant v Čechách – HC Turnov 1931 2:1 (0:0, 1:1, 1:0). Branka 39. Hloušek, rozhodčí Kaňkovský – Svobodová a Doležel vyloučení 5:8, využití 2:0, oslabení 0:0, zákroky brankářů 35:23, diváků 167. Sestava: Brunát – Zákoutský Petr, Zákoutský Jan, Kysilka, Zákoutský Jiří – Vondráček, Maděra, Kysela – Hanuš, Hloušek, Kotyza – Šimůnek Jiří, Duda, Hujer.

Oproti nedávné minulosti je Frýdlant už někde jinde, a to nejen díky pohledu na tabulku. Na favorizovaný druhý celek však hosté, jimž chyběl agilní Suska, vyrukovali s nátlakovou hrou, a Blažka zasypali doslova střeleckým přívalem. Oba gólmani však drželi nulu, takže z toho byla bezgólová první třetina.
Obraz hry, v níž se poměrně dost vylučovalo, se neměnil ani ve střední části. Ke smůle hostů Frýdlantští lépe využívali možnosti, které se jím nabízely v přesilových hrách. Na koně je v jedné z nich posadil Janda, jemuž asistoval Benda. Jenomže minutu před druhou sirénou se po spolupráci s Hanušem proti Blažkovi přece jenom prosadil Hloušek, a do posledního dějství se šlo opět ze stejné startovní pozice.
Klíčovým mužem utkání se nakonec stal frýdlantský Janda. Střelec úvodní branky totiž v další přesilovce vybídl ke skórování Beníška, a ten v 53. minutě rozhodl o těsné výhře domácích, protože veškerá střelecká převaha končila na zdi jménem Blažek. „Měli jsme více ze hry a výrazně jsme svého soupeře přestříleli, ale na body to nestačilo,“ posteskl si na oddílovém webu zklamaně jeden z trenérů HC Turnov 1931 Libor Šlechta.

Díky výhře v Turnově a bodům s libereckým Slavojem jejich svěřence přeskočila Lomnice, která v současné době rekonstruuje svůj zastaralý stadion. Ta má ovšem o jeden zápas víc.

Ostatní výsledky: Slavoj Liberec – Lomnice 2:4, Slavoj Liberec – Lomnice 6:5pp, Varnsdorf – Jičín 0:9.

1. HC St. stroje Jičín 11 11 0 0 0 89:21 33
2. HC Frýdlant v Č. 11 9 0 0 2 56:41 27
3. HC Lomnice n. P. 12 5 1 1 5 57:62 18
4. HC Turnov 1931 11 5 0 1 5 46:44 16
5. Slavoj Liberec 11 4 1 0 6 53:59 11
6. HC TS Varnsdorf 11 3 0 0 8 34:63 9
7. HC Česká Lípa 11 1 0 0 10 34:78 3