TURNOVSKÉ SKAUTKY LETĚLY S KUŘETEM

0

Moc, nebo pomoc? Tuhle otázku si společně se známými herci, zpěváky a moderátory kladou turnovské skautské oddíly již mnoho let. Vždy zjara, inspirovány Velikonocemi, na schůzkách vyrábějí kuřátka. A potom vyjdou do ulic, kde podporovány velikým žlutým maskotem prodávají své výrobky kolemjdoucím. Vybraná částka putuje do Nadace rozvoje občanské společnosti, která sbírku Pomozte dětem zaštiťuje. Letos jsme pro tuto sbírku získali 13 893 Kč, za uplynulých šest let vybraly turnovské oddíly na 65 tisíc Kč. Maskot je potom odvezen zpět do Prahy a sbírka končí. Letos tomu bylo jinak. Sbírkové úsilí mělo pokračování.

„Účast v přímém přenosu televizního vysílání pro nás byla velikým dobrodružstvím,“ vypravuje Pavla Emmerlingová, vedoucí 3. dívčího oddílu, který se na sbírce podílel. „Deset účastnic sbírky v Turnově dostalo pozvání na Kavčí hory do pořadu Letem světem s Kuřetem, který byl symbolickým vyvrcholením sbírky Pomozte dětem.“

 

To, co my jsme viděli jako diváci před televizními obrazovkami na Velikonoční pondělí 25. dubna, viděly skautky přímo ve studiu. „Trochu nás překvapilo, že jsme seděly v první řadě, kamera nás stále zabírala.“ Pavla Emmerligová má pravdu. Pokud jste se na pořad dívali, dívky ve skautských košilích vám nemohly uniknout.

Ty menší byly samozřejmě nadšené ze známých hvězd, se kterými měly možnost se setkat. Nejmladší účastnice, sedmiletá Karolína Janatková, říká: „Mně se to moc líbilo. Viděla jsem kamery a nechala jsme si podepsat pana Hanáka na vstupenku. Jenom tam bylo velké teplo.“ „Studio není tak velké, jak se na televizní obrazovce zdá, teplo tam ale bylo,“ doplňuje Pavla Emmerlingová.

 

Pořad byl nabitý osobnostmi. Každý si přišel na své. „Byl to pěkný večer, pobavila jsem se,“ prozrazuje šestnáctiletá Dita Kněbortová, „hlavně kouzelník (Richard Nedvěd – pozn. aut.) byl dobrý.“ Kromě něho vystoupily i další hvězdy: skupina Sto zvířat, Tomáš Klus, Support Lesbiens, Čechomor, Chinaski a další.

 

„Byl to zážitek,“ potvrzuje Lucie Bártová. A ač se každé z deseti skautek líbilo něco jiného, na tomto se všechny shodnou. A příště? Za rok? Že se prý zase všechny rozletí s Kuřetem do turnovských ulic!

 

Jana Pekařová

jana.pekarova9@gmail.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.