TURNOVÁKŮ PŘIBÝVÁ, RODÍ SE VÍCE DĚTÍ

0

Podle primáře gynekologicko-porodnického oddělení turnovské nemocnice Aleše Mikla byl zájem o turnovskou porodnici v roce 2006 opět velký. Zdejší zařízení má dobrou pověst i za hranicemi města. „V roce 2006 se u nás narodilo 431 dětí, což je stejný počet jako v roce předcházejícím. Z tohoto počtu bylo 214 chlapců a 217 dívek. Je velmi příznivé, že zájem trvá i v prvních měsících letošního roku a k 19. březnu máme již 103 porodů, což je k tomuto datu o 16 více, než v roce 2006,“ uvedl Mikl.

Podle Českého statistického úřadu se opravdu v okrese Semily zvýšila porodnost a současně klesl průměrný věk matky při narození dítěte. Ten byl dosud nejvyšší v Libereckém kraji. Nyní je průměrný věk prvorodičky v našem regionu na hranici 28 let.

vitaniPo dlouhých letech, kdy to vypadalo, že český národ pomalu vymírá, tak konečně dochází k obratu. Dětí se rodí víc. Od letošního roku se také zvýšilo porodné a některé sociální dávky, což je jasný vzkaz státu mladým dvojicím, které s narozením potomka dosud váhaly.
Turnovská radnice před časem obnovila slavnostní vítání nových občánků. Akce se setkává s příznivým ohlasem. Podle Jany Zajícové z odboru kultury MěÚ bylo v loňském roce přivítáno celkem 110 dětí, když se uskutečnila celkem čtyři setkání. Kromě zástupce radnice se každého „vítání“ účastní i někdo ze Spolku rodáků a Centra pro rodinu Náruč. Děťátko dostane pamětní list, medaili Turnova a soupravičku s výšivkou svého křestního jména. První setkání se letos uskutečnilo 10. března.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.