V KACANOVECH SE O VÍKENDU SEJDE NA 1 200 ORIENTAČNÍCH BĚŽCŮ!

0

Český ráj bude již po 24. patřit orientačním běžcům. Na 1 200 závodníků z České republiky, Irska, Litvy, Maďarska, Německa, Polska, Ruska, Slovenska a Švédska se předposlední prázdninový víkend, 22. – 23. srpna 2015, sejde v Kacanovech u Turnova. Tradiční dvoudenní tříetapové závody s orientačním během v Českém ráji, připravují pořadatelé z oddílu orientačního běhu TJ Turnov. Centrum závodů je na louce mezi kulturním domem a koupalištěm. Všechny etapy jsou situovány do prostoru mezi Radčí a Kacanovy. Sobotní krátká trať startuje v 9.30 a odpolední sprint v 16.00 hodin. Nedělní klasika bude startovat v 9.00 hodin.

Závodů se účastní všechny věkové kategorie žen i mužů od nejmenších dětí až po nejstarší veterány nad 75 let. Velmi silná konkurence se sešla v hlavní mužské kategorii. Mezi 50 přihlášenými elitními závodníky najdeme Davida Procházku – medailistu z letošního MČR ve sprintu i dva reprezentanty Miloše Nykodýma a Jana Petrželu. Kdo opravdu zvítězí v náročných kopcovatých terénech u Kacanov, se dozvíme v centru závodu okolo 14. hodiny, kdy proběhne slavnostní vyhlášení.

Nedaleko startu bude v lese připravena i ukázková trať pro příchozí veřejnost. Zvláště vítáni jsou rodiče s dětmi. V případě zájmu, a možnostech pořadatelů, se bude možné přihlásit i do „velkého závodu“. Od pátečního večera do nedělního poledne budou mapy zdarma k vyzvednutí na prezentaci závodu či na občerstvení. Přijďte si vyzkoušet atmosféru velkého závodu kousek od Turnova. V září proběhne nábor do oddílu a vy už budete vědět, že OB je ten správný sport pro vás či vaše děti.

Závody by neproběhly bez vstřícnosti CHKO Český ráj, Lesů ČR, Obce Kacanovy, drobných vlastníků lesa i dalších zúčastněných. Závod finančně podpořil Liberecký kraj. Děkujeme všem za spolupráci!

http://tur.cz/pekneprazdniny

Jindřich Kořínek, předseda OOB TJ Turnov, Jindrich.Korinek@email.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.