HOKEJOVÉ FINÁLE TURNOV VERSUS JIČÍN = 2:0!

0

V pátek byli na jičínském zimním stadionu v prvním finále KLM ve všech směrech lepší hosté, a i když prohrávali už o dvě branky, vývoj prvního finálového zápasu nakonec s přehledem obrátili ve svůj prospěch. V neděli 13. března Turnově sice začátek vyšel zase lépe Jičínským, nicméně domácí prokázali vysoký „morál“ a dovedli druhý souboj před zaplněným hledištěm k dalšímu zaslouženému vítězství. Ve středu tak mohou v Jičíně nastoupit v mnohem lepším rozpoložení než jejich soupeř.

* HC Autocentrum Jičín – HC Turnov 1931 3:5 (2:1, 0:3, 1:1). Branky 14. Maďar, 27. a 35. Miškovský, 40. a 59. Kotyza, rozhodčí Bernat, Kaňkovský – Krejbich, Svobodová, vyloučení 0:4, využití 0:0, diváků 325. Sestava: Března – Jan Zákoutský, Jiří Zákoutský, Jandejsek, Suska, Kysilka, P. Zákoutský, Kotyza, Maďar, Vondráček, Maděra, Miškovský, Kysela, Knap, Švík.
Úvod pátečního utkání vyšel lépe domácím, které poslal do vedení hned v úvodu Kloutvor. Ve 13. minutě potom Žalud zaskočil Březnu, kterému se puk záhadným způsobem „převalil“ přes lapačku do sítě a bylo to rázem 2:0. Jenomže potom Maděra vymyslel parádní akci a za asistence Švíka se gólově prosadil pohotový Maďar. Ve střední části hry si vzal sólo Miškovský a po nádherné individuální akci nejprve vyrovnal. Ve 35. minutě ujeli všem spolu s Kotyzou, který mu naservíroval kotouč před Kořínka a turnovský plejer dostal Turnov doklepnutím své první střely do brejku. Hosté museli následně čelit další přesilovce a po jejím ubránění si zmíněná dvojice vyměnila role a z přihrávky Miškovského zvýšil Kotyza na 2:4! Naději pro domácí vykřesal v 51. minutě po závaru před Březnou Dvořák, ale Turnovští měli stále navrch. Z několika šancí však byla jenom nastřelená tyčka. Po vyhraném vhazování se po přistrčení Knapa zblízka trefil agilní Kotyza a završil spanilou jízdu Turnovanů. Jičín sáhl ke hře bez brankáře, a tak na Maděru a Švíka ještě „zazívala“ prázdná klec, což se nelíbilo jičínským obráncům a nebylo z toho nic. Ale protože se hraje na počet vítězství, výšku výhry už nikdo ze spokojených turnovských fans neřešil…

* HC Turnov 1931 – HC Autocentrum Jičín 3:2 (1:1, 1:1, 1:0). Branky 18. Kotyza, 33. Maďar, 56. Maděra, rozhodčí Vagner, Kajinek – Krejbich, Serbus, vyloučení 7:7, využití 0:0, v oslabení 1:0, diváků 435. Sestava: Března – Jan Zákoutský, Jiří Zákoutský, Jandejsek, Suska, Kysilka, P. Zákoutský, Kotyza, Maďar, Vondráček, Maděra, Miškovský, Kysela, Knap, Švík.
Z prvního nedělního nájezdu turnovského Švíka vyšel lépe jičínský brankář Kořínek, takže se hned vzápětí mohl radovat, když se na opačném konci kluziště po vybídnutí Prokopa prosadil Hladík. Vyrovnat se pak svými střeleckými pokusy snažili Miškovský a dvakrát Jandejsek, ale Kořínek byl v pohodě. Také jeho protějšek Března se však musel mít neustále na pozoru a byl rovněž spolehlivý. Díky tomu se v 17. minutě mohl „urvat“ Kotyza a ve svém sólu procedil gumu skrz Kořínka a všichni si mohli jít odpočinout.
Druhá třetina začala šancí Maďara, ale gólman Jičína utopil jeho koncovku z úhlu ve své lapačce. Také hosté mohli jít záhy do vedení, ale to by jim Dominik Března nesměl chytit poměrně přísně nařízené trestné střílení. I tak se ovšem Jičínští v 31. minutě dočkali. Za asistence Marčeka se ve skrumáži před turnovskou brankou nejlépe orientoval Nový a Turnov měl znovu co dohánět. Vysokou morálku při oslabení prokázal Maďar, jenž šel důrazně do souboje o puk, vyhrál jej a co víc – zblízka prostřelil Kořínka na 2:2, takže se s verdiktem čekalo na poslední dějství.
I v tom se nadále hrál oboustranně kvalitní hokej, jehož ozdobou byli oba brankáři, snad jenom s větší opatrností neudělat chybu. Hosté chtěli mermomocí vyhrát, ale to domácí také. V 56. minutě to na sebe vzal Maděra a ujel, aby si udělal prostor a backhandem mezi Kořínkovy betony rozhodl. V infarktovém závěru při power play hostů se ještě párkrát zaskvěl Března a mohlo se slavit.

Třetí finálový mač se hraje ve středu 16. března v Jičíně od 18.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.