MÝTNÉ NA SILNICI Z TURNOVA DO KTOVÉ

0

Stát navrhuje zavést od 1. ledna 2020 mýto na silnici I. třídy z Turnova na hranici kraje u Ktové a na komunikaci z Jestřebí směrem na Mladou Boleslav. „Usilovali jsme o nulovou sazbu mýta na úseku z Jestřebí na hranici kraje, kde by zpoplatněním reálně hrozilo, že se řidiči nákladních automobilů budou poplatkům vyhýbat a budou jezdit po silnicích II. třídy. Proto budeme žádat o omezení tranzitní nákladní dopravy i na těchto úsecích,“ uvádí hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Mýto se vztahuje na silniční motorové vozidlo nejméně se čtyřmi koly, jehož největší povolená hmotnost je více než 3,5 tuny. V současné době jsou na území kraje zpoplatněny úseky dálnice D10 – hranice Středočeského kraje – Ohrazenice (zde je nyní výjimka kvůli rekonstrukci Nádražní ulice v Turnově) a silnice I/35 Ohrazenice – Bílý Kostel.

„Pokud se zpoplatní úsek na trase Jestřebí – Mladá Boleslav, hrozí, že řidiči nákladních vozidel využijí jako alternativní trasu krajské silnice, a to zejména z Mnichova Hradiště do Mimoně, dále do Jablonného v Podještědí a následně přes Svor a na Rumburk. Z tohoto důvodu jsme již na jaře letošního roku požádali ministerstvo dopravy o zavedení nulové sazby mýtného. Jelikož nám nevyhovělo, musíme zatížení krajských silnic zabránit vlastními prostředky,“ dodal náměstek hejtmana pro dopravu Jan Sviták.
(Zdroj: TZ LK, redakčně kráceno)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.