LEGENDÁRNÍ VOZY NEDÁVNÉ MINULOSTI PROJELY ČESKÝM RÁJEM

0

Winter Trial 2020 je soutěž historických aut do roku výroby 1985. Startovala v sobotu 26. ledna od hotelu Hilton v Praze, cíl má 31. ledna v rakouském Sankt Wolfgang. Závod má holandského pořadatele – Classic Events B.V., Vaassen.

Mezi osmi desítkami startujících vozů najdete skvosty, které brázdily evropské silnice v minulých desetiletích. Porsche 911, 924, 944, Volva ze 60. až 80. let, Ford Escort, Ford Capri, Triumph, BMW, Alfa Romeo, Mercedes, rarita – Daf 66 Marathon z roku 1975. Ve startovním poli byl i zástupce již neexistující automobilky Datsun, závod jede také Jaguar MK II z roku 1961. „Bylo tady několik aut, která na českých silnicích běžně nebo vůbec nepotkáte. Proto není divu, že závody přitáhly hlavně zasvěcené fanoušky motoristického sportu, protože jinak navenek tento závod napříč Evropou tradičně velkou mediální propagaci nemá,“ říká Jan Kozák z AMK Vyskeř. On sám ve startovním poli ocenil prodlouženou verzi Mini Cooper z roku 1962, těch je v provozu na celém světě velmi málo, a samozřejmě legendární předválečné vozy Bentley se silnými motory. V otevřených vozech za panujícího chladu a posléze i dešťových přeháněk je až na pováženou, že se někdo vůbec vydá na několikadenní cestu. Mezi účastníky byli také jezdci, kteří v minulosti absolvovali seriál automobilového mistrovství Evropy a světa, Holanďané Dennis Kuipers či Erwin Doctor. Startovaly i dvě české posádky – se Škodou 130 RS Karel Mach a Jan Bláha, s vozem Triumph TR6 Michal Pavlíček s navigátorem Ondřejem Kroutilem.

Nejpočetněji je v závodním poli zastoupena automobilka Porsche

Alfa Romeo

Závod je rozdělen do několika etap, první vedla z Prahy do Olomouce, druhá do Hradce Králové. V úterý 28. ledna se jela etapa Hradec Králové – Bad Schandau. Na území Českého ráje proběhly dvě měřené rychlostní zkoušky. První z Újezdu pod Troskami přes Troskovice na Vidlák a Hrubou Skálu, dále potom přes Vyskeř a Olešnici na Kalužník (Turnov-Mašov). Poté se účastníci přesunuli na parkoviště před zámkem Sychrov, kde pro ně bylo připraveno občerstvení. Následovala rychlostní zkouška ze Sedlejovic do Hodkovic nad Mohelkou a zpět kolem letiště do Třtí a do Českého Dubu.
Následoval přesun do Mladé Boleslavi ke ŠKODA Muzeu a poté přes Sosnovou do Bad Schandau. Další etapy poté vedou do Karlových Varů, Lince a cílového Sankt Wolfgangu. Závod se jede za plného provozu.

Českým rájem už závod projížděl v lednu čtyřikrát, naposledy v roce 2017.

Práce navigátora…

Ženská posádka BMW

…jedno z nejznámějších jmen ve startovním poli

Bentley

…jeho palubní deska

Na startu v Sedlejovicích

…český příspěvek

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.