TECHNICKÁ ZÁVADA NA KALÍCÍ PECI ZPŮSOBILA FIRMĚ MILIONOVÉ ŠKODY

0

Hodinu po půlnoci v úterý 27. října byli profesionální hasiči z turnovské jednotky vysláni k zásahu u požáru kalícího oleje v prostorách technologické linky na výrobu pevnostní spojovací techniky firmy Kamax, sídlící v turnovské části Nudvojovice. Podle tiskové mluvčí hasičů Ivy Michalíčkové na místě zasahovali i profesionálové ze Semil, na místě byla také dobrovolná hasičská jednotka města Turnov.

„Při příjezdu první jednotky požární ochrany do provozu firmy hasiči zjistili, že hoří chladící olej v kalící lince, dopravní pás a požár se začíná rozšiřovat i na střechu provozní haly. Hasiči v dýchací technice okamžitě začali proudem vody ochlazovat střechu a velitel zásahu na místo nechal povolat další posilové jednotky dobrovolných hasičů ze Všeně, Semil, Hrubé Skály, Rovenska pod Troskami a Příšovic,“ přiblížila zásah Michalíčková. Podle ní se hasičům podařilo dostat požár pod kontrolu krátce před 3. hodinou ranní.

„U požáru zasahovaly celkem dvě profesionální a šest dobrovolných jednotek hasičů, bylo nasazeno 12 cisternových vozů, dopravní automobily a automobilový žebřík z turnovské stanice. Nikdo při požáru neutrpěl zranění,“
doplnila Michalíčková.

n200910272036_zap_473_09_pozarPodle vyjádření vyšetřovatele hasičů může být příčinou vzniku požáru technická závada na kalící peci, nebo na chladící olejové lázni. Výše přímé škody způsobené požárem se pohybuje okolo čtyř milionů korun (!) na technologii a střeše budovy. Pokud provoz na kalící lince bude na měsíc zastaven, bude následná škoda ve výrobě firmy činit přibližně šest milionů korun. Hasičům se při zásahu podařilo uchránit další majetek a technologie v hodnotě 60 milionů!

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.